BABOR Facial make-up Tinted Hydra Moisture 30 ml
BABOR Facial make-up Tinted Hydra Moisture 30 ml
Overall Rating: 4.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 11,343 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 11,343 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
5-8 working days
PayPal
PayPal
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Payment by invoice
Payment by invoice
Klarna
Klarna
Amazon Pay
Amazon Pay
£25.83
£861.00 / 1 l
Delivery from £3.95
BABOR Women's Tinted Hydra Moisturizer 03 Almond 30ml
Overall Rating: 1.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 2,610 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 2,610 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
5-7 working days
PayPal
PayPal
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£26.10
Delivery from £2.99
Babor Tinted Hydra Moisturizer 03 Almond 30Ml In 03 Almond (Launch 01 08 2025) 03 Almond (Launch 01 08 2025)
Overall Rating: 1.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 3,925 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 3,925 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Unknown
PayPal
PayPal
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£26.10
BABOR Tinted Hydra Moisturiser 03 Almond
Overall Rating: 4.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 20 Sept 2026)
Based on a total of 7,883 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 7,883 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
3-5 days
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£26.11
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
BABOR Facial make-up Tinted Hydra Moisture 30 ml - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 4 prices for BABOR Facial make-up Tinted Hydra Moisture 30 ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
BABOR Facial make-up Tinted Hydra Moisture 30 ml - Price Information
- Cheapest price: £25.83
- The cheapest price is offered by parfumdreams.co.uk. You can order the product there.
- The price range for the product BABOR Facial make-up Tinted Hydra Moisture 30 ml is €£25.83to €£26.11 with a total of 4 offers.
- Payment methods: The online shop parfumdreams.co.uk supports: PayPal, Mastercard, Visa, Payment by invoice, Klarna, Amazon Pay
- Delivery: The shortest delivery time is 5-8 working days working days offered by parfumdreams.co.uk.
Similar products
BABOR Cleansing Eye & Heavy Make Up Remover 100 ml
£11.90
£119.00 / 1 l
parfumdreams.co.uk
Delivery from £3.95
BABOR Cleanformance Clay Multi-Cleanser 75 ml
£23.50
£313.33 / 1 l
parfumdreams.co.uk
Delivery from £3.95
BABOR Clarifying Impurity SOS Spot Treatment 15 ml
£25.03
£1,668.67 / 1 l
parfumdreams.co.uk
Delivery from £3.95
BABOR Refine Radiance Ampoule 2 ml
£46.22
parfumdreams.co.uk
Free Delivery
BABOR Facial make-up Tinted Hydra Moisture 30 ml
£32.24
£1,074.67 / 1 l
parfumdreams.co.uk
Delivery from £3.95
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).