Bosch GWS 22-230 Angle Grinder 230mm 240v
Used Offers from
Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 8 May 2026)
Based on a total of 35,113 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Price
1-3 days
PayPal PayPal Visa Visa Mastercard Mastercard
Bosch GWS 22-230 Angle Grinder 230mm
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 9 May 2026)
Based on a total of 12,615 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
Notice:
Cheapest Price
Unknown
Bosch Professional Angle Grinder GWS 22-230 P (2200 W, Including Anti-Vibration Auxiliary Handle, Backing Flange, Locking nut, Protective Guard, Two-Hole Spanner)
Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 9 May 2026)
Cheapest Total Price
In stock. Express Delivery available with Amazon Prime.
Direct debit Direct debit Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
Bosch Gws 22-230 P 240V Angle Grinder 9" (230mm)
Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 May 2026)
1-3 working days
Free Delivery
In stock
Usually dispatched within 7 to 8 days
In stock
🤖 Ask ChatGPT
Bosch GWS 22-230 Angle Grinder 230mm 240v - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 7 prices for Bosch GWS 22-230 Angle Grinder 230mm 240v. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Bosch GWS 22-230 Angle Grinder 230mm 240v - Price Information
  • The cheapest price is offered by tooled-up.com(UK). You can order the product there.
  • Payment methods: The online shop tooled-up.com(UK) supports: PayPal, Visa, Mastercard
  • Delivery: The shortest delivery time is 1-3 days working days offered by tooled-up.com(UK).
Similar products
Bosch Professional GWS 22-230 JH Angle Grinder (disc Diameter: 230 mm, 2,200 W, in uxiliary Handle, Protective Guard, Carton,)
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Bosch GWS 18V-7 Professional angle grinder 12.5 cm 11000 RPM 1.6 kg
Compare 3 prices
tooled-up.com(UK)
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Fauhapyway 4 Pack Carbon Brush Holder Springs 22.5x12x2.5mm Metal Replacement Parts Compatible with for BOSCH GWS 6-100 Angle Grinder