Captain Morgan Original Spiced Gold | 35% vol | 35cl | Caribbean Rum Based Spirit Drink with Spice | Vanilla Flavours & Brown Sugar | Recommended for Drinks or a Spiced Rum Cocktail
Captain Morgan Original Spiced Gold | 35% vol | 35 aribbean Rum Based Spirit Drink with Spice | Vanilla Flavours & Brown Sugar | Recommended for Drinks or a Spiced Rum Cocktail
Overall Rating: 2.3 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 47,822 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 47,822 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit
Direct debit
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£9.75
Free Delivery
Captain Morgan Spiced Gold Rum Half Bottle, 35 cl
Overall Rating: 4.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 24,373 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 24,373 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
PayPal
PayPal
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Klarna
Klarna
£10.49
Delivery from £4.95
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Captain Morgan Original Spiced Gold | 35% vol | 35 aribbean Rum Based Spirit Drink with Spice | Vanilla Flavours & Brown Sugar | Recommended for Drinks or a Spiced Rum Cocktail - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 2 prices for Captain Morgan Original Spiced Gold | 35% vol | 35 aribbean Rum Based Spirit Drink with Spice | Vanilla Flavours & Brown Sugar | Recommended for Drinks or a Spiced Rum Cocktail. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Captain Morgan Original Spiced Gold | 35% vol | 35 aribbean Rum Based Spirit Drink with Spice | Vanilla Flavours & Brown Sugar | Recommended for Drinks or a Spiced Rum Cocktail - Price Information
- Cheapest price: £9.75
- The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
- The price range for the product Captain Morgan Original Spiced Gold | 35% vol | 35 aribbean Rum Based Spirit Drink with Spice | Vanilla Flavours & Brown Sugar | Recommended for Drinks or a Spiced Rum Cocktail is €£9.75to €£10.49 with a total of 2 offers.
- Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
- Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.
2 Variants from £15.97
Captain Morgan Original Spiced Gold 35% vol 70cl Caribbean Rum Based Spirit Drink with Spice Vanilla & Brown Sugar Flavours for a Spiced Rum Cocktail Perfect for Xmas
£15.97
£22.81 / l
amazon.co.uk
Free Delivery
Captain Morgan Original Spiced Gold | 35% vol | 1L | Caribbean Rum Based Spirit Drink with Spice | Vanilla & Brown Sugar Flavours
£18.50
£18.50 / l
amazon.co.uk
Free Delivery
Similar products
Captain Morgan Original Spiced Gold 0.7 L Gold rum Caribbean
£15.97
£22.81 / l
amazon.co.uk
Free Delivery
Captain Morgan Original Spiced Gold Rum, 1.5 Litre
£46.99
£31.33 / l
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Captain Morgan Original Dark Dark Rum
£18.50
masterofmalt.com
Delivery from £4.95
Captain Morgan Original Spiced Gold | 35% vol | 1L | Caribbean Rum Based Spirit Drink with Spice | Vanilla & Brown Sugar Flavours
£18.50
£18.50 / l
amazon.co.uk
Free Delivery
Captain Morgan Original Rum 1.5l Dark Rum
£41.49
masterofmalt.com
Delivery from £4.95
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).