Dennerle Crystal quartz gravel diamond black, 5 kg
Dennerle Crystal Quartz Gravel - Diamond Black - 10 kg
Overall Rating: 3.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 20 Sept 2026)
Based on a total of 1 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 1 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
Delivery in 6 working days.
Direct debit
Direct debit
Payment in advance
Payment in advance
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Payment by invoice
Payment by invoice
Klarna
Klarna
Amazon Pay
Amazon Pay
£22.07
£2,21 / kg
Delivery from £8.90
Dennerle Crystal Quartz Gravel Diamond Black Aquarium Fish Tank Substrate
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Will usually delivered within 1 - 2 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£30.35
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Product Information
Features
| Product colour | Black |
| Capacity | 10 kg |
Weight & dimensions
| Package type | Bag |
| Thickness (max) | 2 mm |
| Thickness (min) | 1 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 410 mm |
| Package width | 300 mm |
Dennerle Crystal Quartz Gravel - Diamond Black - 10 kg - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 2 prices for Dennerle Crystal Quartz Gravel - Diamond Black - 10 kg. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Dennerle Crystal Quartz Gravel - Diamond Black - 10 kg - Price Information
- Cheapest price: £22.07
- The cheapest price is offered by olibetta.uk. You can order the product there.
- The price range for the product Dennerle Crystal Quartz Gravel - Diamond Black - 10 kg is €£22.07to €£30.35 with a total of 2 offers.
- Payment methods: The online shop olibetta.uk supports: Direct debit, Payment in advance, Mastercard, Visa, Payment by invoice, Klarna, Amazon Pay
- Delivery: The shortest delivery time is Delivery in 6 working days. working days offered by olibetta.uk.
How well did the information meet your expectations and assist you further?
3 Variants from £13.24
Dennerle Crystal Quartz Gravel - Natural White - 10 kg
£13.24
£1,32 / kg
olibetta.uk
Delivery from £8.90
Dennerle Crystal Quartz Gravel - Dark Brown - 10 kg
£19.62
£1,96 / kg
olibetta.uk
Delivery from £8.90
Similar products
Dennerle Crystal Quartz Gravel - Natural White - 10 kg
£13.24
£1,32 / kg
olibetta.uk
Delivery from £8.90
Dennerle Crystal Quartz Gravel - Slate Grey - 10 kg
£17.66
£1,77 / kg
olibetta.uk
Delivery from £8.90
Dennerle Crystal Quartz Gravel - Dark Brown - 10 kg
£19.62
£1,96 / kg
olibetta.uk
Delivery from £8.90
Dennerle Crystal Quartz Gravel Diamond Black Aquarium Fish Tank Substrate
£19.90
ebay.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).