Dulux Quick Dry Satinwood, Polished Pebble 750ml

Dulux Quick Dry Satinwood, Polished Pebble 750ml

Dulux Quick Dry Satinwood, Polished Pebble 750ml

Overall Rating: 4.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 22 Sept 2026)
Based on a total of 236 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
up to 3 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£18.95
Delivery from £4.95

Dulux Quick Dry Polished Pebble 750ML Satinwood Paint Interior Wood Metal

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Will usually delivered within 4 - 8 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£19.77
Free Delivery

Dulux Quick Dry Polished Pebble 750ML Satinwood l Paint FREE BRUSH & GLOVES

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 4 - 8 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£19.77
Delivery from £1.99

Dulux 5211306 Quick Dry Satinwood Paint For Wood And Metal - Polished Pebble 750Ml

Overall Rating: 2.3 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 47,822 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£20.06
Free Delivery

Dulux Quick Dry Satinwood | Professional Fast Drying Satin Paint 750ML

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 3 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£21.85
Free Delivery

Dulux retail Dulux Quick Dry Satinwood Polished Pebble 750Ml, Grey

Overall Rating: 4.1 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 59,195 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
3 to 5 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£22.99
Delivery from £2.95

Dulux Quick Dry Satinwood Paint Polished Pebble - 750ml

Overall Rating: 4.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 365,606 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
3 to 5 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£23.00
Free Delivery

Dulux Quick Dry Polished Pebble Satinwood Interior Metal & Wood Paint, 750Ml

Overall Rating: 3.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 3,703 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
Mastercard Mastercard Visa Visa
£23.00
Delivery from £5.00

Dulux Quick Dry Polished Pebble Satinwood Interior Metal & Wood Paint, 750Ml

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 4 Oct 2026)
Based on a total of 39,542 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£23.00
Delivery from £6.00
  • 1
  • 2
Dulux Quick Dry Satinwood, Polished Pebble 750ml

Cheapest offer

A quick-drying, non-drip satin finish for interior wood and metal Perfect for doors, windows, trim, radiators and much moreWater-based formula stays white for longerNo undercoat required
£18.95
up to 3 days
freshlick.com

🤖 Ask ChatGPT

Dulux Quick Dry Satinwood, Polished Pebble 750ml - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 9 prices for Dulux Quick Dry Satinwood, Polished Pebble 750ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Dulux Quick Dry Satinwood, Polished Pebble 750ml - Price Information

  • Cheapest price: £18.95
  • The cheapest price is offered by freshlick.com. You can order the product there.
  • The price range for the product Dulux Quick Dry Satinwood, Polished Pebble 750ml is €£18.95to €£25.84 with a total of 9 offers.
  • Payment methods: The online shop freshlick.com supports: PayPal, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is up to 3 days working days offered by freshlick.com.

Similar products

Dulux Quick Dry Gloss, Pure Brilliant White 750ml
Dulux Quick Dry Gloss, Pure Brilliant White 750ml
£14.38
Compare 9 prices
ebay.co.uk
Free Delivery
Dulux Quick Dry Satinwood Paint 2.5L - Pure Brilliant White
Dulux Quick Dry Satinwood Paint 2.5L - Pure Brilliant White
£27.45
£10.98 / l
Compare 14 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Dulux Quick Dry Satinwood Egyptian Cotton Paint 750ml
Dulux Quick Dry Satinwood Egyptian Cotton Paint 750ml
£16.49
£21.99 / l
Compare 9 prices
amazon.co.uk
Dulux Weather Shield Quick Dry Satin Paint, 750 ml - Hazelnut Truffle
Dulux Weather Shield Quick Dry Satin Paint, 750 ml - Hazelnut Truffle
£21.49
£28.65 / l
Compare 7 prices
amazon.co.uk
Dulux Quick Dry Eggshell Paint 5358169 Willow Tree 750 ml
Dulux Quick Dry Eggshell Paint 5358169 Willow Tree 750 ml
£17.38
Compare 8 prices
ebay.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: