Eukanuba Complete Dry Dog Food for Adult Rottweiler Breed Types with Fresh Chicken 12 kg, Packaging may vary
Eukanuba Complete Dry Dog Food for Adult Rottweiler Breed Types with Fresh Chicken 12 kg, Packaging may vary
Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Usually dispatched within 1 to 3 weeks
Direct debit
Direct debit
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£38.99
£3.25 / kg
Free Delivery
Eukanuba Adult Breed Care Rottweiler - 12kg
Overall Rating: 3.1 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 8,640 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 8,640 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
2-3 Days
PayPal
PayPal
Payment in advance
Payment in advance
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£38.99
Delivery from £1.99
Eukanuba Breed Specific Rottweiler 12kg - Dry Dog Food
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 1 - 2 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£60.99
Free Delivery
Eukanuba Adult Breed Specific Rottweiler Dog Food | Dogs
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£62.96
Free Delivery
Eukanuba Adult Breed Care Rottweiler - Economy Pack: 2 x 12kg
Overall Rating: 3.1 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 8,640 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 8,640 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
2-3 Days
PayPal
PayPal
Payment in advance
Payment in advance
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£76.39
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Eukanuba Adult Breed Care Rottweiler - 12kg - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 5 prices for Eukanuba Adult Breed Care Rottweiler - 12kg. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Eukanuba Adult Breed Care Rottweiler - 12kg - Price Information
- Cheapest price: £38.99
- The cheapest price is offered by zooplus.co.uk. You can order the product there.
- The price range for the product Eukanuba Adult Breed Care Rottweiler - 12kg is €£38.99to €£76.39 with a total of 5 offers.
- Payment methods: The online shop zooplus.co.uk supports: PayPal, Payment in advance, Mastercard, Visa
- Delivery: The shortest delivery time is 2-3 Days working days offered by zooplus.co.uk.
Similar products
Eukanuba Sensitive Digestion Highly Digestible Complete Dry Dog Food for Adult Dogs with Chicken 12 kg
£42.78
£3.57 / kg
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Eukanuba Sensitive Joints Mobility Support Complete Dry Dog Food for Adult Dogs with Chicken 12 kg
£42.48
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Eukanuba Overweight and Sterilised Low Fat Complete Dry Dog Food for Adult Dogs with Chicken 12 kg
£42.25
£3.52 / kg
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Eukanuba Premium Nutrition Adult Small Breed Chicken - Economy Pack: 2 x 7.5kg
£34.09
zooplus.co.uk
Delivery from £1.99
Eukanuba Grain Free Complete Dry Dog Food for Adult Large and Giant Breeds with Ocean Fish 12 kg
£46.40
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
User reviews
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).