GT-AX11000 PRO
Used Offers from
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 13 May 2026)
Based on a total of 252 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Total Price
Usually dispatched within 4 to 5 days
Direct debit Direct debit Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
Sources & Transparency:
Notice:
In stock
Free Delivery
In stock
▶ Finding you the best price!
  • The cheapest price is offered by Amazon-marketplace.co.uk. You can order the product there.
Similar products
Power4Laptops AC Adapter Router Power Supply Compatible With Asus Rapture GT-AX11000 PRO
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
TAIFU 19VDC Adapter UK Plug Cable for JBL Xtreme/Extreme 1 2, JBL Boombox Speaker Charger, Anker Nebula Mars II 2 Pro D2323 D2323111 MarsII 500 ANSI Lumen Projector Power Supply Cord 65W 19V 3.42A
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Cheapest offer
High-efficiency WiFi 6 - Ultrafast WiFi 6 tri-band boosts speeds up to 11,000 Mbps, with 160 MHz channels for better efficiency and throughput.Power Supply : AC Input : 110V~240V(50~60Hz), DC Output : 19 V with max. 3.42 A ;19.5 V with max. 3.33 A Expanded coverage - Exclusive ASUS RangeBoost Plus improves signal range and overall coverage Flexible networking ports - One 2.5 G port and one 10 G port can be configured for either WAN or LAN operation Extreme quad-core CPU power - High-performance WiFi chipsets and 64-bit 2.0 GHz quad-core CPU take wireless signal processing to the next level Triple-level game acceleration - Online gaming gets network prioritization every step of the way, from PC to game server