H&R B1075725 Wheel spacer
H&R B1075725 Wheel spacer
Used Offers from
H&R B1075725 Wheel spacer
Overall Rating: 4.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 May 2026)
Based on a total of 18,251 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Price
4-5 Werktage
Trak+ Wheel Spacers Pair DR 5mm Thick 5x120 72.5mm WO Bolts - H&R B1075725
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 8 May 2026)
Based on a total of 22,794 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
Notice:
Cheapest Total Price
Will usually delivered within 1 - 2 working days of receiving cleared payment.
PayPal PayPal Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
H&R DR-System Wheel spacer set 10mm per axle - Bolt pattern 5x120 - Hub 72,5mm - Bolt size M12x1,5 - compatible with BMW - Black
Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 9 May 2026)
Unknown
Direct debit Direct debit Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 13 May 2026)
Based on a total of 252 customer reviews from independent review platforms.
In stock
H&R B1075725 Trak+ Wheel Spacers Pair DR 5mm Thick 5x120 72.5mm WO Bolts
Will usually delivered within 1 working day of receiving cleared payment.
B1075725 Trak+ Wheel Spacers Pair DR 5mm Thick 5x120 72.5mm WO Bolts By H&R
In stock. Express Delivery available with Amazon Prime.
Usually dispatched within 2 to 3 days
2x5mm wheel spacers H&R B1075725 fits BMW 1 Series (E81) 1 Series (E87) 1 Series
Will usually delivered within 10 - 12 working days of receiving cleared payment.
  • 1
🤖 Ask ChatGPT
H&R B1075725 Wheel spacer - Details
▶ Finding you the best price!
H&R B1075725 Wheel spacer - Price Information
  • The cheapest price is offered by autodoc.co.uk. You can order the product there.
  • Delivery: The shortest delivery time is 4-5 Werktage working days offered by autodoc.co.uk.
H&R B1075725 Wheel spacer
Cheapest offer
Colour: black; Thickness: 5; Thickness: 5, 10; Bolt Hole Circle Ø [mm]: 120; Bolt Hole Circle Ø [mm]: 120; Number of Holes: 5; Number of Holes: 5; Registration Type: with TÜV® certificate; Registration Type: with TÜV® certificate; Follow installation instructions: ; Track widening per axle [mm]: 10; Track widening per axle [mm]: 10, 20; Centering Diameter [mm]: 72.5; Material: Aluminium; Tuning: 1; : 5 mm, 7 mm, -5 mm, -22 mm, -6 mm, 0 mm, 4 mm, -10 mm, 11 mm, -26 mm, -20 mm, -15 mm, 21 mm, 19 mm, 12 mm, +15 mm, -4 mm, -16 mm, 17 mm, 26 mm, -3 mm, +/-0 mm; : 5 mm, 7 mm, -5 mm, -72 mm, -6 mm, -3 mm, 4 mm, -10 mm, 11 mm, -64 mm, -4 mm, -7 mm, -27 mm, 0 mm, 21 mm, 19 mm, -16 mm, 12 mm, -15 mm, 17 mm, 15 mm, -1 mm; Thread Size: M12x1,5, M14x1,25, M14x1,5; : 72,5mm, 72,5 mm; : HA; Fitting Position: Rear Axle; Technical Information Number: 3, 18; Rims: not for steel rims