H&R B5035633 Wheel spacer
H&R B5035633 Wheel spacer
Used Offers from
H&R B5035633 Wheel spacer
Overall Rating: 4.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 May 2026)
Based on a total of 18,251 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Price
4-5 Werktage
H&R Wheel Spacers B5035633 2x25mm 5x108
Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 9 May 2026)
Based on a total of 47,062 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
Notice:
Cheapest Total Price
Usually dispatched within 6 to 7 months. Express Delivery available with Amazon Prime.
Direct debit Direct debit Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
2x25mm wheel spacers H&R B5035633 fits Volvo C30 (533) S40 II (544) S40 II Sedan
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 8 May 2026)
Will usually delivered within 9 - 11 working days of receiving cleared payment.
PayPal PayPal Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
2x25mm wheel spacers H&R B5035633 fits Ford C-Max I (DM2) Escape II (DM2) Focus
2x25mm wheel spacers H&R B5035633 fits Jaguar F-Type Convertible (X152) F-Type C
🤖 Ask ChatGPT
H&R B5035633 Wheel spacer - Details
▶ Finding you the best price!
H&R B5035633 Wheel spacer - Price Information
  • The cheapest price is offered by autodoc.co.uk. You can order the product there.
  • Delivery: The shortest delivery time is 4-5 Werktage working days offered by autodoc.co.uk.
Similar products
H&R Wheel Spacers 50/60mm Black for Focus C-Max Kuga Mondeo Jaguar C30 S40
Go to shop
ebay.co.uk
H&R B5035633 Wheel spacer
Cheapest offer
Colour: black; Thickness: 25; Thickness: 25; Bolt Hole Circle Ø [mm]: 108; Bolt Hole Circle Ø [mm]: 108; Number of Holes: 5; Number of Holes: 5; Registration Type: with TÜV® certificate; Registration Type: with TÜV® certificate, only with special permission; Follow installation instructions: ; Track widening per axle [mm]: 50; Track widening per axle [mm]: 50; Centering Diameter [mm]: 63.3; Material: Aluminium; Tuning: 1; : 20 mm, 17,5 mm, 30 mm, 15 mm, 34 mm, 17,5mm; : 20 mm, 17,5 mm, 30 mm, 15 mm, 16 mm, 17,5mm; Thread Size: M12x1,5, M12x1,25; Rims: not for steel rims; : 63,3 mm, 63,3mm; : HA