Hoover HE320PET
Based on a total of 252 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Sources & Transparency:
Notice:
Based on a total of 47,062 customer reviews from independent review platforms.
Hoover Cylinder Vacuum Cleaner H-ENERGY 300 HE310HM Pet Bagged Corded - Black
Based on a total of 22,794 customer reviews from independent review platforms.
Hoover H-ENERGY 300 Pets Bagged Cylinder Vacuum Cleaner
- 1
- next page
🤖 Ask ChatGPT
Product Information
Weight & dimensions
| Package width | 545 mm |
| Package depth | 310 mm |
| Package height | 320 mm |
| Package weight | 5.3 g |
| Weight (without accessories) | 3.8 kg |
| Weight | 3.8 kg |
| Height | 430 mm |
| Depth | 280 mm |
| Width | 240 mm |
Packaging content
| Vacuum brushes included | Mini turbo brush, Universal brush |
| Number of dust bags | 2 pc(s) |
Ergonomics
| Dust container full indicator | Yes |
Design
| Dust container type | Dust bag |
| Type | Cylinder vacuum |
| Dust capacity | 3.5 L |
| Product colour | Black |
| Cleaning type | Dry |
Power
| Annual energy consumption | 33 kWh |
| Maximum input power | 850 W |