Hot Wheels Action Skate Octopark Skate Set
Mattel Hot Wheels Skate Tony Hawk Octopark Playset Fingerboard & Shoes Official
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 24 Mar 2026)
Based on a total of 22,693 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 22,693 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
PayPal
PayPal
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£29.99
Free Delivery
Hot Wheels Skate Octopark Playset, With Exclusive Finger Skateboard and Pair of Removable Skate Shoes, Toy Storage for Boards and Shoes, HMK01
In stock. Express Delivery available with Amazon Prime.
Direct debit
Direct debit
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£30.97
Free Delivery
Hot Wheels Skate Octopark Playset, With Exclusive Finger Skateboard and Pair of Removable Skate Shoes, Toy Storage for Boards and Shoes, HMK01
In stock
Direct debit
Direct debit
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£31.90
Free Delivery
Hot Wheels Skate Octopark Playset, With Exclusive Finger Skateboard and Pair of Removable Skate Shoes, Toy Storage for Boards and Shoes, HMK01
In stock
Direct debit
Direct debit
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£32.44
Delivery from £36.17
Hot Wheels Skate Octopark Playset, With Exclusive Finger Skateboard and Pair of Removable Skate Shoes, Toy Storage for Boards and Shoes, HMK01
In stock. Express Delivery available with Amazon Prime.
Direct debit
Direct debit
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£35.77
Free Delivery
Hot Wheels Skate Octopark Playset, With Exclusive Finger Skateboard and Pair of Removable Skate Shoes, Toy Storage for Boards and Shoes, HMK01
In stock
Direct debit
Direct debit
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£37.89
Delivery from £31.56
Hot Wheels Skate Octopark Playset, With Exclusive Finger Skateboard and Pair of Removable Skate Shoes, Toy Storage for Boards and Shoes, HMK01
In stock. Express Delivery available with Amazon Prime.
Direct debit
Direct debit
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£38.58
Free Delivery
Hot Wheels Skate Octopark Playset, With Exclusive Finger Skateboard and Pair of Removable Skate Shoes, Toy Storage for Boards and Shoes, HMK01
Usually dispatched within 3 to 4 days
Direct debit
Direct debit
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£50.14
Delivery from £13.99
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Product Information
Supplier features
| Languages support | Multi |
| Assembly required | Yes |
Logistics data
| Products per intermodal container (20ft) | 1453 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft) | 3126 pc(s) |
| Products per intermodal container (48ft) | 4421 pc(s) |
| Products per intermodal container (53ft) | 4737 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 3.54 kg |
| Master (outer) case height | 355 mm |
| Master (outer) case length | 425 mm |
| Master (outer) case width | 245 mm |
Sustainability
| Compliance certificates | CE |
Packaging content
| Packaging content | Includes 1 Hot Wheels Skate Octopark Skate Set with 1 exclusive fingerboard and 1 pair of removable skate shoes. |
| Batteries included | No |
Packaging data
| Package width | 406.4 mm |
| Package depth | 114.3 mm |
| Package height | 330.2 mm |
| Package weight | 1.77 kg |
| Package type | Window box |
Weight & dimensions
| Height | 220 mm |
| Depth | 457 mm |
| Width | 770 mm |
Safety warning
| Safety warning | WARNING: Not suitable for children under 36 months. Adult assembly required. |
Features
| Country of origin | China |
| Suggested gender | Boy |
| Recommended age (max) | 99 yr(s) |
| Recommended age (min) | 5 yr(s) |
| Recommended age group | Child |
| Material | Plastic |
| Product colour | Multicolour |
| Product type | Vehicle & track set |
Mattel Hot Wheels Skate Tony Hawk Octopark Playset Fingerboard & Shoes Official - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 8 prices for Mattel Hot Wheels Skate Tony Hawk Octopark Playset Fingerboard & Shoes Official. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Mattel Hot Wheels Skate Tony Hawk Octopark Playset Fingerboard & Shoes Official - Price Information
- Cheapest price: £29.99
- The cheapest price is offered by ebay.co.uk. You can order the product there.
- The price range for the product Mattel Hot Wheels Skate Tony Hawk Octopark Playset Fingerboard & Shoes Official is €£29.99to €£50.14 with a total of 8 offers.
- Payment methods: The online shop ebay.co.uk supports: PayPal, Visa, Mastercard
- Delivery: The shortest delivery time is Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment. working days offered by ebay.co.uk.
How well did the information meet your expectations and assist you further?
Similar products
£26.14
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £3.99
£36.49
Kidinn.com (UK)
Delivery from £286.99
£50.99
ebay.co.uk
Free Delivery
£23.99
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £10.03
Hot Wheels Street Creeper Age 3+, Motorised Vehicle for kids, Monster Action, Realistic and Unique with lights and sounds, Licensed Toy, Bladez Toyz
£16.99
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £4.49
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).