JBL Zanzibar DARK - 10 kg

JBL Zanzibar DARK - 10 kg

JBL Zanzibar DARK - 10 kg

Overall Rating: 3.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 20 Sept 2026)
Based on a total of 1 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
Delivery in 6 working days.
Direct debit Direct debit Payment in advance Payment in advance Mastercard Mastercard Visa Visa Payment by invoice Payment by invoice Klarna Klarna Amazon Pay Amazon Pay
£22.50
£2,25 / kg
Delivery from £8.90

JBL Sansibar DARK 10 kg, Dark substrate for freshwater and saltwater aquariums

Overall Rating: 2.3 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 47,822 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£23.63
Free Delivery
JBL Zanzibar DARK - 10 kg

Cheapest offer

Substrate for Aquariums Fine recolored sandy soil for all aquarium types Ground with 0.2-0.6 mm grit For fresh and salt water and terrariums Prevents mucosal damage to bottom-dwelling fish
£22.50
Delivery in 6 working days.
olibetta.uk

🤖 Ask ChatGPT

JBL Zanzibar DARK - 10 kg - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 2 prices for JBL Zanzibar DARK - 10 kg. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

JBL Zanzibar DARK - 10 kg - Price Information

  • Cheapest price: £22.50
  • The cheapest price is offered by olibetta.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product JBL Zanzibar DARK - 10 kg is €£22.50to €£23.63 with a total of 2 offers.
  • Payment methods: The online shop olibetta.uk supports: Direct debit, Payment in advance, Mastercard, Visa, Payment by invoice, Klarna, Amazon Pay
  • Delivery: The shortest delivery time is Delivery in 6 working days. working days offered by olibetta.uk.

1 Variants from £13.95

Similar products

JBL Zanzibar DARK - 5 kg
JBL Zanzibar DARK - 5 kg
£14.70
£2,94 / kg
Go to shop
olibetta.uk
Delivery from £8.90
JBL Zanzibar DARK - 10 kg
JBL Zanzibar DARK - 10 kg
£22.50
£2,25 / kg
Go to shop
olibetta.uk
Delivery from £8.90
Don't forget your voucher code: