JBL Zanzibar ORANGE - 5kg

JBL Zanzibar ORANGE - 5kg

JBL Zanzibar ORANGE - 5kg

Overall Rating: 3.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 20 Sept 2026)
Based on a total of 1 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
Delivery in 6 working days.
Direct debit Direct debit Payment in advance Payment in advance Mastercard Mastercard Visa Visa Payment by invoice Payment by invoice Klarna Klarna Amazon Pay Amazon Pay
£16.65
£3,33 / kg
Delivery from £8.90

JBL Sansibar Grey Dark Red Orange Snow White River 5kg Fish Tank Substrate Sand

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Will usually delivered within 3 - 7 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£17.95
Free Delivery

JBL Sansibar ORANGE 5 kg, Orange, fine substrate for freshwater and saltwater aquariums

Overall Rating: 1.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 70 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£18.13
Free Delivery
JBL Zanzibar ORANGE - 5kg

Cheapest offer

Substrate for Aquariums Fine recoloured sandy soil for all aquarium types A substrate with 0.2-0.6 mm grit For fresh and saltwater and terrariums Prevents mucosal damage to bottom-dwelling fish
£16.65
Delivery in 6 working days.
olibetta.uk

How well did the information meet your expectations and assist you further?

Not at all Neutral Very much
Your responses remain anonymous and are used solely to improve our website. No personal data will be stored or shared with third parties.

🤖 Ask ChatGPT

JBL Zanzibar ORANGE - 5kg - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 3 prices for JBL Zanzibar ORANGE - 5kg. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

JBL Zanzibar ORANGE - 5kg - Price Information

  • Cheapest price: £16.65
  • The cheapest price is offered by olibetta.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product JBL Zanzibar ORANGE - 5kg is €£16.65to €£18.13 with a total of 3 offers.
  • Payment methods: The online shop olibetta.uk supports: Direct debit, Payment in advance, Mastercard, Visa, Payment by invoice, Klarna, Amazon Pay
  • Delivery: The shortest delivery time is Delivery in 6 working days. working days offered by olibetta.uk.

1 Variants from £25.99

Similar products

JBL Zanzibar ORANGE - 10kg
JBL Zanzibar ORANGE - 10kg
£29.50
£2,95 / kg
Go to shop
olibetta.uk
Delivery from £8.90
JBL Zanzibar ORANGE - 5kg
JBL Zanzibar ORANGE - 5kg
£16.65
£3,33 / kg
Go to shop
olibetta.uk
Delivery from £8.90
Don't forget your voucher code: