Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 2.5l

KARCHER FLOOR-PRO RM 756 MULTI CLEANER FLOOR MAINTENANCE CLEANING 2.5 LITRE

Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 2.5l

Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 11,438 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
1-3 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£18.95
Delivery from £6.95

Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution

Overall Rating: 4.6 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 12,773 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
Unknown
PayPal PayPal Payment in advance Payment in advance Mastercard Mastercard Visa Visa Payment by invoice Payment by invoice Cash on delivery Cash on delivery
£18.95
Delivery from £6.95

KARCHER FLOOR-PRO RM 756 MULTI CLEANER FLOOR MAINTENANCE CLEANING 2.5 LITRE

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Will usually delivered within 2 - 7 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£26.62
GBP 10.65 / kg
Free Delivery
Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 2.5l

Cheapest offer

The Kärcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution in the 2.5 litre size strikes the ideal balance between volume and manoeuvrability, making it a versatile choice for professional cleaning operatives working across multiple locations or sites. It offers straightforward stock management and easy transportation without compromising on the professional-grade performance the RM 756 is known for. The high-wetting, low-foaming formulation is effective across all water-resistant, hard, and resilient (ESD) floors, including hydrophobic and PUR-coated surfaces. It cuts through grease, oil, and mineral contamination efficiently, leaving a streak-free, fast-drying finish with a pleasant, long-lasting fragrance. Suitable for both scrubber dryer and manual application, the non-toxic high-concentration formula also ensures strong user safety throughout. Features and Benefits: • Practical 2.5 litre size - well suited to multi-site professional use • High-wetting formula for thorough, gentle machine
£18.95
1-3 days
tooled-up.com(UK)

🤖 Ask ChatGPT

Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 2.5l - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 3 prices for Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 2.5l. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 2.5l - Price Information

  • Cheapest price: £18.95
  • The cheapest price is offered by tooled-up.com(UK). You can order the product there.
  • The price range for the product Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 2.5l is €£18.95to €£26.62 with a total of 3 offers.
  • Payment methods: The online shop tooled-up.com(UK) supports: PayPal, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is 1-3 days working days offered by tooled-up.com(UK).

2 Variants from £8.99

Similar products

Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 1l
Karcher RM 756 FloorPro Multi Cleaner Solution 1l
£8.99
8 GBP / 1l
Compare 9 prices
autodoc.co.uk
Delivery from £8.45
Karcher RM69 FloorPro Deep Cleaner 20 Litre Detergent Liquid 6296050
Karcher RM69 FloorPro Deep Cleaner 20 Litre Detergent Liquid 6296050
£85.49
GBP 4.27 / L
Compare 2 prices
ebay.co.uk
Free Delivery
Karcher RM776 Tyre Mark & Stain Remover 20LTR
Karcher RM776 Tyre Mark & Stain Remover 20LTR
£114.75
GBP 5.74 / L
Compare 4 prices
ebay.co.uk
Free Delivery
Karcher RM 784 FloorPro Maintenance Dispersion Solution 5l
Karcher RM 784 FloorPro Maintenance Dispersion Solution 5l
£49.95
Compare 2 prices
tooled-up.com(UK)
Delivery from £6.95
6.295-545.0 RM776 FloorPro Tyre Abrasion Marks Remover 10L For BR40/10 Karcher
6.295-545.0 RM776 FloorPro Tyre Abrasion Marks Remover 10L For BR40/10 Karcher
£64.06
GBP 6.41 / L
Compare 3 prices
ebay.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: