Karcher RM 69 Floor Cleaner 10Ltr (Each)
Karcher RM 69 Floor Cleaner 10Ltr (Each)
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 22 Sept 2026)
Based on a total of 12,064 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 12,064 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
1-3 working days
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£60.56
Karcher RM 69 FloorPro Deep Cleaner (10 Litre)
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 6 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£72.30
GBP 7.23 / L
Free Delivery
Kaercher RM 69 industrial cleaner, content 10 l, pH value 10.7.
Overall Rating: 1.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 70 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 70 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Only 2 left in stock.
Direct debit
Direct debit
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£86.00
Free Delivery
Cleaning agents KARCHER 6.295-899.0
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 9 - 16 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£115.35
Free Delivery
KARCHER Industrial Floor Cleaner RM 6.296-049.0
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 4 - 13 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£135.78
Delivery from £22.00
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Karcher RM 69 Floor Cleaner 10Ltr (Each) - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 5 prices for Karcher RM 69 Floor Cleaner 10Ltr (Each). Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Karcher RM 69 Floor Cleaner 10Ltr (Each) - Price Information
- Cheapest price: £60.56
- The cheapest price is offered by allianceonline.co.uk. You can order the product there.
- The price range for the product Karcher RM 69 Floor Cleaner 10Ltr (Each) is €£60.56to €£135.78 with a total of 5 offers.
- Payment methods: The online shop allianceonline.co.uk supports: Mastercard, Visa
- Delivery: The shortest delivery time is 1-3 working days working days offered by allianceonline.co.uk.
1 Variants from £85.49
Karcher RM69 FloorPro Deep Cleaner 20 Litre Detergent Liquid 6296050
£85.49
GBP 4.27 / L
ebay.co.uk
Free Delivery
Similar products
Karcher RM 69 Heavy Duty Floor Cleaning Liquid for Floor Polishers and Scrubber Driers 2.5l
£20.95
tooled-up.com(UK)
Delivery from £5.95
6.296-058.0 Floor Deep Cleaner Eco Efficiency RM69ASF 2.5L 2.5 Litre By Karcher
£25.00
GBP 25.00 / Unit
ebay.co.uk
Free Delivery
Karcher RM 69 Heavy Duty Floor Cleaning Liquid for Floor Polishers & Scrubber Driers 20l
£109.00
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £13.79
Karcher RM69 FloorPro Deep Cleaner 20 Litre Detergent Liquid 6296050
£85.49
GBP 4.27 / L
ebay.co.uk
Free Delivery
Kärcher RM 69 ASF 6.295-120 Floor Cleaner 10 L
£81.63
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).