Mean Well SDR-240-48 rail PSU 48VDC 5A 240W DIN-rail mount alumini...
Used Offers from
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 10 May 2026)
Based on a total of 17,748 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Price
Unknown
MeanWell SDR-240-48 DIN Rail Power Supply (DIN-Rail) 48 V/DC 5 A 240 W Number of Outputs: 1 x Content 1 Piece
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 13 May 2026)
Based on a total of 252 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
Notice:
Usually dispatched within 7 to 8 weeks. Express Delivery available with Amazon Prime.
Direct debit Direct debit Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
Mean Well SDR-240-48 rail PSU 48VDC 5A 240W DIN-rail mount alumini... - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 2 prices for Mean Well SDR-240-48 rail PSU 48VDC 5A 240W DIN-rail mount alumini.... Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Mean Well SDR-240-48 rail PSU 48VDC 5A 240W DIN-rail mount alumini... - Price Information
  • The cheapest price is offered by Rapidonline.com(UK). You can order the product there.
  • Delivery: The shortest delivery time is Unknown working days offered by Rapidonline.com(UK).
Similar products
Mean Well SDR-960 DIN Rail Power Supply 960W 48V/20A