Phoenix Contact STEP3-PS/1AC/12DC/1.3/PT Hutschienen-home charger (DIN-Rail) 12 V/DC 1.3A 15W 1
Used Offers from
Phoenix Contact 1170952 STEP3-PS DIN rail PSU 12V DC 1.3A 15W 1 output
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 10 May 2026)
Based on a total of 17,748 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Price
Unknown
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 13 May 2026)
Based on a total of 252 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
Notice:
Usually dispatched within 4 to 5 days
Direct debit Direct debit Visa Visa Mastercard Mastercard
🤖 Ask ChatGPT
Phoenix Contact 1170952 STEP3-PS DIN rail PSU 12V DC 1.3A 15W 1 output - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 2 prices for Phoenix Contact 1170952 STEP3-PS DIN rail PSU 12V DC 1.3A 15W 1 output. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Phoenix Contact 1170952 STEP3-PS DIN rail PSU 12V DC 1.3A 15W 1 output - Price Information