Royal Canin Expert Feline Gastrointestinal Fibre Response - 2kg
Royal Canin Expert Feline Gastrointestinal Fibre Response - 2kg
Overall Rating: 3.1 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 8,640 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 8,640 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
2-3 Days
PayPal
PayPal
Payment in advance
Payment in advance
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£25.19
Delivery from £2.99
Royal Canin Veterinary Diet Dry Cat Food Fibre Response 2 Kg
Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 107,261 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 107,261 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit
Direct debit
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£27.98
Free Delivery
ROYAL CANIN® Dry Cat Food Expert Gastrointestinal Fibre Response 2kg
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£27.99
GBP 14.00 / kg
Free Delivery
ROYAL CANIN® Gastrointestinal Fibre Response Adult Dry Cat Food - 2kg
Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 128,978 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 128,978 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
2-4 days
PayPal
PayPal
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Payment by invoice
Payment by invoice
£34.99
Delivery from £3.49
Royal Canin Gastrointestinal Fibre Response Adult Dry Cat Food - 2Kg
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£42.08
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Royal Canin Expert Feline Gastrointestinal Fibre Response - 2kg - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 5 prices for Royal Canin Expert Feline Gastrointestinal Fibre Response - 2kg. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Royal Canin Expert Feline Gastrointestinal Fibre Response - 2kg - Price Information
- Cheapest price: £25.19
- The cheapest price is offered by zooplus.co.uk. You can order the product there.
- The price range for the product Royal Canin Expert Feline Gastrointestinal Fibre Response - 2kg is €£25.19to €£42.08 with a total of 5 offers.
- Payment methods: The online shop zooplus.co.uk supports: PayPal, Payment in advance, Mastercard, Visa
- Delivery: The shortest delivery time is 2-3 Days working days offered by zooplus.co.uk.
2 Variants from £23.95
Royal Canin Cat Fibre Response Cat Food, 0.4 kg | Royal Canin Expert | Complete Food | To Support Normal Digestive Function
£23.95
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Similar products
ROYAL CANIN Veterinary Health Nutrition Expert Adult Dry Cat Food 8kg Bag
£62.99
GBP 7.87 / kg
ebay.co.uk
Free Delivery
ROYAL CANIN Veterinary Expert Mature Consult Cat Food | 12 X 85g Pouches | Thin Slices in Gravy
£16.99
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Royal Canin Neutered Maintenance Adult Cat Wet Food Pouches 12 x 85g
£15.83
£15.52 / kg
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
ROYAL CANIN® Mature Consult Balance Senior Dry Cat Food - 3.5kg
£31.19
viovet.co.uk
Delivery from £3.49
User reviews
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).