Royal Canin Maltese Adult - 1.5kg

Royal Canin Maltese Adult - 1.5kg

Royal Canin Maltese Adult - 1.5kg

Overall Rating: 3.1 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 8,640 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
2-3 Days
PayPal PayPal Payment in advance Payment in advance Mastercard Mastercard Visa Visa
£9.99
Delivery from £2.99

ROYAL CANIN® Maltese Adult Dry Dog Food - 1.5kg Bag

Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 196,444 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
2-4 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa Payment by invoice Payment by invoice
£10.12
Delivery from £3.49

Royal Canin Maltese Adult Dry Dog Food - 1.5kg

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£14.39
Delivery from £4.99

Royal Canin Maltese Adult Dry Dog Food, 1.5kg

Overall Rating: 3.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 2,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
3 Days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa Klarna Klarna Amazon Pay Amazon Pay
£14.99
Delivery from £3.95

Royal Canin Breed Dry Dog Food + Royal Canin Wet Dog Food - 15% Off! * - Maltese Adult (1.5kg) + Mini Adult in Gravy (12 x 85g)

Overall Rating: 3.1 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 8,640 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
2-3 Days
PayPal PayPal Payment in advance Payment in advance Mastercard Mastercard Visa Visa
£18.89
Delivery from £2.99

MALTESE - (1.5kg) - Royal Canin Dog Breed Dry Food rc Adult Kibble Feed Pet Coat

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 7 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£18.99
GBP 1.27 / 100g
Delivery from £2.95

ROYAL CANIN DOG MALTESE BREED 1.5kg : Adult Dry Kibble Food rc Small Pet Feed

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 4 - 10 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£19.99
GBP 1.33 / 100g
Delivery from £1.99

Royal Canin Maltese Adult Dry Dog Food 1.5 Kg

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£19.99
Delivery from £6.00

ROYAL CANIN MALTESE 1.5KG complete adult dry dog food rc kibble feed pet meals

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 4 - 10 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£22.49
GBP 1.50 / 100g
Free Delivery
  • 1
  • 2
Royal Canin Maltese Adult - 1.5kg

Cheapest offer

The Maltese is a particularly lovely and intelligent dog with a strong character, admired for its long, silky white fur. To ensure your Maltese can live a vital and active life by your side, it requires a specialised food such as this Royal Canin Maltese Adult. Royal Canin Maltese Adult dry dog food provides your dog with valuable amino acids and healthy fats, such as borage oil. This helps to support healthy skin and glossy coat. The high-quality nutrients can also help to reduce the quantity and any unpleasant odours from stool. This dry food is the ideal choice for ensuring your fussy Maltese takes on a healthy, specialised diet. The exclusive nutrient combination and delicious flavour make this crunchy kibble well accepted. Royal Canin Maltese Adult at a glance: Wholesome dry food for adult Maltese dogs over 10 months For a vital canine life The recipe is tailored to the needs of the Maltese, helping support healthy fur and reducing stool odour, whilst being well-accepted. Tailored
£9.99
2-3 Days
zooplus.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Royal Canin Maltese Adult - 1.5kg - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 9 prices for Royal Canin Maltese Adult - 1.5kg. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Royal Canin Maltese Adult - 1.5kg - Price Information

  • Cheapest price: £9.99
  • The cheapest price is offered by zooplus.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Royal Canin Maltese Adult - 1.5kg is €£9.99to €£35.99 with a total of 9 offers.
  • Payment methods: The online shop zooplus.co.uk supports: PayPal, Payment in advance, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is 2-3 Days working days offered by zooplus.co.uk.

1 Variants from £17.99

Similar products

Royal Canin Dog Food Maltese Adult 1.5kg
Royal Canin Dog Food Maltese Adult 1.5kg
£13.61
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Royal Canin Dog Food Maltese Adult 1.5kg
Royal Canin Dog Food Maltese Adult 1.5kg
£24.61
Go to shop
onbuy.com
Free Delivery
Royal Canin Maltese Adult Dog Food, 0.5 kg
Royal Canin Maltese Adult Dog Food, 0.5 kg
£16.25
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Royal Canin Dog Food Maltese Adult 1.5kg
Royal Canin Dog Food Maltese Adult 1.5kg
£21.08
Go to shop
onbuy.com
Delivery from £2.50
Royal Canin Maltese 24 Adult 500 g, Dog food, Dry food
Royal Canin Maltese 24 Adult 500 g, Dog food, Dry food
£18.00
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: