Royal Canin Vet Care Nutrition Neutered Adult Large Dog 3.5 Kg
Royal Canin Vet Care Nutrition Neutered Adult Large Dog 3.5 Kg
Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 107,261 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 107,261 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit
Direct debit
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£23.99
£6.85 / kg
Free Delivery
ROYAL CANIN VHN Large Breed Adult Neutered Dry Dog Food 3.5kg
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Will usually delivered within 3 - 4 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£23.99
GBP 6.85 / kg
Free Delivery
ROYAL CANIN® Neutered Adult Large Dog Dry Food - 3.5kg
Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 128,978 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 128,978 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
2-4 days
PayPal
PayPal
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Payment by invoice
Payment by invoice
£25.99
Delivery from £3.49
Royal Canin Canine Large Breed Adult Neutered Veterinary Diet Dry Dog Food 3.5kg
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£32.49
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Royal Canin Vet Care Nutrition Neutered Adult Large Dog 3.5 Kg - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 4 prices for Royal Canin Vet Care Nutrition Neutered Adult Large Dog 3.5 Kg. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Royal Canin Vet Care Nutrition Neutered Adult Large Dog 3.5 Kg - Price Information
- Cheapest price: £23.99
- The cheapest price is offered by Amazon-marketplace.co.uk. You can order the product there.
- The price range for the product Royal Canin Vet Care Nutrition Neutered Adult Large Dog 3.5 Kg is €£23.99to €£32.49 with a total of 4 offers.
- Payment methods: The online shop Amazon-marketplace.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
- Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by Amazon-marketplace.co.uk.
2 Variants from £50.99
ROYAL CANIN Dry Dog Food Veterinary Health Nutrition Adult Large Breed 13kg Bag
£50.99
ebay.co.uk
Free Delivery
ROYAL CANIN® Nutrition Large Breed Adult Neutered Dry Dog Food 12kg Bag
£60.98
GBP 5.08 / kg
ebay.co.uk
Free Delivery
Similar products
Royal Canin Vet Care Nutrition Neutered Adult Small Dog 800 g
£9.99
£12.49 / kg
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Royal Canin Vet Care Nutrition Dog Food Senior Consult Mature Large 14 Kg
£68.18
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Royal Canin Vet Care Nutrition Senior Consult Stage Balance Cat Food, 3.5 kg
£38.25
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Royal Canin Vet Care Nutrition Dog Food Neutered Adult Small 1.5 Kg
£15.98
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Royal Canin Vet Care Nutrition Neutered Adult Large Dog 3.5 Kg
£23.99
£6.85 / kg
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).