ROYAL CANIN® X-Small Adult 12+ Senior Dog Food - 1.5kg Bag

ROYAL CANIN® X-Small Adult 12+ Senior Dog Food - 1.5kg Bag

5.0 (7)

ROYAL CANIN® X-Small Adult 12+ Senior Dog Food - 1.5kg Bag

Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 128,978 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
2-4 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa Payment by invoice Payment by invoice
£12.20
Delivery from £3.49

ROYAL CANIN X-Small Adult 12+ Senior Dry Dog Food

Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 107,261 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Only 10 left in stock.
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£15.44
Free Delivery

Royal Canin X-Small Ageing 12+ 1.5kg

Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 107,261 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£16.38
Free Delivery

X-SMALL 12+ AGEING - (1.5kg) - Royal Canin XS Senior rc Dog PawMits Dry Pet Food

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 4 - 10 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£17.49
GBP 1.17 / 100g
Delivery from £2.95

Royal Canin X-Small Ageing 12+ Food Nutrient-Rich Healthy Immune System 1.5kg

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 3 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£17.79
Free Delivery

1.5kg ROYAL CANIN DOG X-SMALL 12+ AGEING : Senior Dry Food Biscuits rc XS Mature

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 4 - 10 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£18.49
GBP 1.23 / 100g
Delivery from £1.99

Royal Canin X-Small Ageing 12+ Dry Dog Food 1.5kg

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 4 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£19.46
Free Delivery

ROYAL CANIN X-SMALL 12+ AGEING 1.5KG dry dog foods rc canine xs kibble pet feeds

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 17 Sept 2026)
Based on a total of 23,888 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 4 - 10 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£20.99
GBP 13.99 / kg
Free Delivery
ROYAL CANIN® X-Small Adult 12+ Senior Dog Food - 1.5kg Bag

Cheapest offer

ROYAL CANIN X-Small Ageing 12+ is suitable for dogs that weigh up to 4kg and are over 12 years old. Its a nutritionally complete and balanced formula specially designed to meet your tiny dogs particular needs and support them throughout their senior years. This nutrient-rich formula crafted with essential nutrients like EPA, DHA and vitamin C, is designed to help your senior dog enjoy lifelong vitality and maintain a healthy immune system. The exclusive aromas help to satisfy even the fussiest eaters, ensuring they get their essential nutrients. We've also taken their tiny mouths into consideration, adapting the kibble size to make it easier for your ageing dog to pick up and chew. Your senior dog can be susceptible to dental health issues. Dry kibble creates a tooth-brushing effect, and thanks to the inclusion of calcium chelator, this formula also helps to reduce daily tartar formation. HEALTHY AGEING SUPPORT|HEALTHY TRANSIT|CARDIAC HEALTH|VERY PALATABLE andamp; VERY SMALL KIBBLE Dev
£12.20
2-4 days
viovet.co.uk

How well did the information meet your expectations and assist you further?

Not at all Neutral Very much
Your responses remain anonymous and are used solely to improve our website. No personal data will be stored or shared with third parties.

🤖 Ask ChatGPT

ROYAL CANIN® X-Small Adult 12+ Senior Dog Food - 1.5kg Bag - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 8 prices for ROYAL CANIN® X-Small Adult 12+ Senior Dog Food - 1.5kg Bag. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

ROYAL CANIN® X-Small Adult 12+ Senior Dog Food - 1.5kg Bag - Price Information

  • Cheapest price: £12.20
  • The cheapest price is offered by viovet.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product ROYAL CANIN® X-Small Adult 12+ Senior Dog Food - 1.5kg Bag is €£12.20to €£20.99 with a total of 8 offers.
  • Payment methods: The online shop viovet.co.uk supports: PayPal, Mastercard, Visa, Payment by invoice
  • Delivery: The shortest delivery time is 2-4 days working days offered by viovet.co.uk.

Similar products

ROYAL CANIN® Renal With Chicken Adult Wet Cat Food Thin Slices In Gravy - 12 x 85g
ROYAL CANIN® Renal With Chicken Adult Wet Cat Food Thin Slices In Gravy - 12 x 85g
£14.95
Compare 6 prices
viovet.co.uk
Delivery from £3.49
ROYAL CANIN® French Bulldog Adult Wet Dog Food - 12 x 85g
ROYAL CANIN® French Bulldog Adult Wet Dog Food - 12 x 85g
£8.39
Compare 7 prices
zooplus.co.uk
Delivery from £2.99
Royal Canin Veterinary Diets Renal Cat Food Pouches 85g x 48 Chicken
Royal Canin Veterinary Diets Renal Cat Food Pouches 85g x 48 Chicken
£14.99
Compare 7 prices
zooplus.co.uk
Delivery from £2.99
ROYAL CANIN® Renal Adult Dog Food - Gravy - 12 x 100g
ROYAL CANIN® Renal Adult Dog Food - Gravy - 12 x 100g
£10.86
GBP 0.91 / kg
Compare 9 prices
ebay.co.uk
Free Delivery
ROYAL CANIN® X-Small Adult Dog Food - 1.5kg Bag
ROYAL CANIN® X-Small Adult Dog Food - 1.5kg Bag
£10.68
Compare 10 prices
viovet.co.uk
Delivery from £3.49

User reviews

Our reviews come from Trustami, a service that automatically collects, links, and verifies reviews from various sources such as Google, eBay, Amazon, and Trusted Shops. This gives users a transparent overview of a manufacturer's customer satisfaction.

5.0 out of 5 stars

7 Ratings
5 stars
7
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0
Amazon.de Kunde

Good for aged dog

via trustami

Amazon.de Kunde

And the cat even nibbles on it too. :)

via trustami

Amazon.de Kunde

fast delivery and great food

via trustami

Amazon.de Kunde

The food was well received, but we had to switch because of a liver issue.

via trustami

Don't forget your voucher code: