Rust-Oleum Dark Grey Scratch-Proof Floor Paint in Matt Finish - Anthracite 2.5L
Rust-Oleum Dark Grey Scratch-Proof Floor Paint in Matt Finish - Anthracite 2.5L
Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit
Direct debit
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£46.50
£18.60 / l
Free Delivery
Rust-Oleum Chalk Chalky Wood Floor Paint Chic Shabby Vintage - 2.5L
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other
Other
PayPal
PayPal
Wallet
Wallet
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
Apple Pay
Apple Pay
Diners Club
Diners Club
£53.21
Free Delivery
Rust-Oleum Chalky Floor Paint Anthracite 2.5L
Overall Rating: 4.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 137,508 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 137,508 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
2-3 days
PayPal
PayPal
Mastercard
Mastercard
Visa
Visa
£60.77
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Rust-Oleum Dark Grey Scratch-Proof Floor Paint in Matt Finish - Anthracite 2.5L - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 3 prices for Rust-Oleum Dark Grey Scratch-Proof Floor Paint in Matt Finish - Anthracite 2.5L. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Rust-Oleum Dark Grey Scratch-Proof Floor Paint in Matt Finish - Anthracite 2.5L - Price Information
- Cheapest price: £46.50
- The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
- The price range for the product Rust-Oleum Dark Grey Scratch-Proof Floor Paint in Matt Finish - Anthracite 2.5L is €£46.50to €£60.77 with a total of 3 offers.
- Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
- Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.
Similar products
Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
£23.99
£31.99 / l
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Dark Purple Mould Resistant Garden Paint in Matt Finish - Grape Soda 750ml
£22.99
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Dark Green Water-Resistant Bathroom Wall & Ceiling Paint - Serenity 2.5L
£31.00
£12.40 / l
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum AE0040015E8 Painters Touch Dark Grey Gloss Multi Purpose Spray Paint 400ml
£9.97
£24.93 / l
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).