Rust-Oleum Dark Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Graphite 2.5L

Rust-Oleum Dark Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Graphite 2.5L

Rust-Oleum Dark Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Graphite 2.5L

Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£33.99
Free Delivery

Rust-Oleum Graphite Matt Kitchen Wall Paint 2.5L

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£33.99
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Dark Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Graphite 2.5L

Cheapest offer

Cook up a storm with Rust-Oleum Kitchen Wall Paint. This long-lasting, stain-resistant kitchen paint is perfect for transforming your walls and ceilings with an incredible depth of colour in a contemporary, smooth matt finish No need to worry about splashes and spills, as this washable paint has increased durability against everyday stains- with a top Scrub Rating* for easy cleaning An ideal paint for kitchen walls, highly pigmented for lasting coverage with a specialist mould, moisture and condensation resistant** formula Easy to apply by brush or roller, choose from 110 stunning shades and find the perfect kitchen paint colours to suit your palette Rust-Oleum Kitchen Wall Paint is made in the UK and comes in eco-friendly packaging, available in an infinitely recyclable 2.5L tin
£33.99
In stock
amazon.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Dark Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Graphite 2.5L - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 2 prices for Rust-Oleum Dark Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Graphite 2.5L. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Dark Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Graphite 2.5L - Price Information

  • Cheapest price: £33.99
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Dark Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Graphite 2.5L is €£33.99to €£33.99 with a total of 2 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
£23.99
£31.99 / l
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Dark Brown Matt Furniture Finishing Wax, 400Ml
Rust-Oleum Dark Brown Matt Furniture Finishing Wax, 400Ml
£14.00
Compare 8 prices
Very.co.uk
Delivery from £3.99
Rust-Oleum Dark Purple Mould Resistant Garden Paint in Matt Finish - Grape Soda 750ml
Rust-Oleum Dark Purple Mould Resistant Garden Paint in Matt Finish - Grape Soda 750ml
£22.99
Compare 2 prices
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Dark Green Water-Resistant Bathroom Wall & Ceiling Paint - Serenity 2.5L
Rust-Oleum Dark Green Water-Resistant Bathroom Wall & Ceiling Paint - Serenity 2.5L
£31.00
£12.40 / l
Compare 4 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum AE0040015E8 Painters Touch Dark Grey Gloss Multi Purpose Spray Paint 400ml
Rust-Oleum AE0040015E8 Painters Touch Dark Grey Gloss Multi Purpose Spray Paint 400ml
£9.97
£24.93 / l
Compare 4 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: