Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml

Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml

Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml

Overall Rating: 2.3 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 47,822 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£15.00
£20.00 / l
Free Delivery

Rust-Oleum Chalky Finish 750 Ml Furniture Paint Grey Tree

Overall Rating: 3.9 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 211,017 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
Check retailer for delivery time
Mastercard Mastercard Visa Visa
£15.00
Delivery from £3.99

Rust-Oleum Grey Tree Chalky Furniture Paint 750Ml

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£17.99
Delivery from £6.00

Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml

Overall Rating: 4.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 137,508 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
2-3 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£20.06
Free Delivery
Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml

Cheapest offer

Perfect for upcycling, refresh your furniture with this Rust-Oleum Chalky Furniture Paint and give your old pieces a new lease of life Easy to use with no priming or sanding required on most surfaces, revamp desks, wardrobes or an old chest of drawers effortlessly with a smooth, chalky matt finish This high pigment, water based paint provides excellent coverage with just one coat and comes in eco friendly packaging For a vintage look, distress your furniture with a dual tone effect using two similar colours, add a layer of Rust-Oleum Furniture Finishing Wax or Rust-Oleum Furniture Lacquer for the finishing touch Rust-Oleum Chalky Furniture Paint works great over old paint, varnish and wax and is made in the UK, available in a 750ml tin
£15.00
In stock
amazon.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 4 prices for Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml - Price Information

  • Cheapest price: £15.00
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Grey Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Grey Tree 750ml is €£15.00to €£20.06 with a total of 4 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Colours Matt Emulsion Wall and Ceiling Paint - Marine Grey 2.5L
Rust-Oleum Colours Matt Emulsion Wall and Ceiling Paint - Marine Grey 2.5L
£29.99
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
£23.99
£31.99 / l
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Dove 2.5L
Rust-Oleum Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Dove 2.5L
£33.99
Compare 3 prices
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Grey Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Mineral Grey 750ml
Rust-Oleum Grey Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Mineral Grey 750ml
£25.60
£34.13 / l
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: