Rust-Oleum Grey Washable Matt Floor Tile Paint - Marine Grey 2.5L

Rust-Oleum Grey Washable Matt Floor Tile Paint - Marine Grey 2.5L

Rust-Oleum Grey Washable Matt Floor Tile Paint - Marine Grey 2.5L

Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£46.99
£18.80 / l
Free Delivery

Rust-Oleum Marine Grey Washable Matt Floor Tile Paint 2.5L

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£53.99
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Grey Washable Matt Floor Tile Paint - Marine Grey 2.5L

Cheapest offer

Want floors to adore? Rust-Oleum Washable Matt Floor Tile Paint is perfect for giving your ceramic and stone floor tiles the red-carpet treatment, with an incredible new colour and a modern matt finish The handy two-part system includes an activator for increased durability and is mould & water-resistant against everyday spills, splashes and muddy footprints. Perfect for kitchen and bathroom floor tiles or high-traffic areas like your porch and hall Easy to apply by brush or roller, painting your tiled floors has never been simpler. Add the activator to the paint and use directly on your ceramic floor - no primer needed Highly concentrated for exceptional coverage (14m2 per litre) with an incredible depth of colour, the tile paint is available in 110 stunning shades for an eye-catching contrast or a coordinated look that complements your walls and skirting boards Rust-Oleum Washable Matt Floor Tile Paint (& Activator) is made in the UK and comes in eco-friendly packaging, available in an infinitely recyclable, 2.5L tin
£46.99
In stock
amazon.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Grey Washable Matt Floor Tile Paint - Marine Grey 2.5L - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 2 prices for Rust-Oleum Grey Washable Matt Floor Tile Paint - Marine Grey 2.5L. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Grey Washable Matt Floor Tile Paint - Marine Grey 2.5L - Price Information

  • Cheapest price: £46.99
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Grey Washable Matt Floor Tile Paint - Marine Grey 2.5L is €£46.99to €£53.99 with a total of 2 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Colours Matt Emulsion Wall and Ceiling Paint - Marine Grey 2.5L
Rust-Oleum Colours Matt Emulsion Wall and Ceiling Paint - Marine Grey 2.5L
£29.99
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
£23.99
£31.99 / l
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Dove 2.5L
Rust-Oleum Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Dove 2.5L
£33.99
Compare 3 prices
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Grey Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Mineral Grey 750ml
Rust-Oleum Grey Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Mineral Grey 750ml
£25.60
£34.13 / l
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: