Rust-Oleum Grey Water-Resistant Bathroom Tile Paint in Matt Finish - Graphite 750ml

Rust-Oleum Grey Water-Resistant Bathroom Tile Paint in Matt Finish - Graphite 750ml

Rust-Oleum Grey Water-Resistant Bathroom Tile Paint in Matt Finish - Graphite 750ml

Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£29.99
£39.99 / l
Free Delivery

Rust-Oleum Graphite Matt Bathroom Tile Paint 750Ml

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£29.99
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Grey Water-Resistant Bathroom Tile Paint in Matt Finish - Graphite 750ml

Cheapest offer

Give your stone, glass or ceramic bathroom tiles a makeover with Rust-Oleum Bathroom Tile Paint. The two-part system includes an activator for increased durability. Easy to apply by brush or roller, painting bathroom tiles has never been easier. Simply add the activator to the paint and use directly onto your tiled surface with no primer required Available in the same 100+ classic colours as our Bathroom Collection, the highly concentrated bathroom tile paint provides exceptional coverage (14m2 per litre) with a pristine matt finish The innovative mould and mildew resistant formula is ultra-durable for everyday cleaning and water-resistant against drips and splashes. Complete your project in a day, as the bathroom and ensuite tile paint is touch dry in 1 hour and recoatable in 4 hours Rust-Oleum Bathroom Tile Paint (& Activator) is made in the UK and comes in eco-friendly packaging, available in an infinitely recyclable, 750ml tin
£29.99
In stock
amazon.co.uk

How well did the information meet your expectations and assist you further?

Not at all Neutral Very much
Your responses remain anonymous and are used solely to improve our website. No personal data will be stored or shared with third parties.

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Grey Water-Resistant Bathroom Tile Paint in Matt Finish - Graphite 750ml - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 2 prices for Rust-Oleum Grey Water-Resistant Bathroom Tile Paint in Matt Finish - Graphite 750ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Grey Water-Resistant Bathroom Tile Paint in Matt Finish - Graphite 750ml - Price Information

  • Cheapest price: £29.99
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Grey Water-Resistant Bathroom Tile Paint in Matt Finish - Graphite 750ml is €£29.99to €£29.99 with a total of 2 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Colours Matt Emulsion Wall and Ceiling Paint - Marine Grey 2.5L
Rust-Oleum Colours Matt Emulsion Wall and Ceiling Paint - Marine Grey 2.5L
£29.99
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
Rust-Oleum Dark Grey Radiator Paint in Matt Finish - Slate 750ml
£23.99
£31.99 / l
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Dove 2.5L
Rust-Oleum Grey Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Dove 2.5L
£33.99
Compare 3 prices
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Grey Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Mineral Grey 750ml
Rust-Oleum Grey Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Mineral Grey 750ml
£25.60
£34.13 / l
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: