Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Still 750ML

Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Still 750ML

Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Still 750ML

Overall Rating: 2.3 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 47,822 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£19.99
Free Delivery

Rust-Oleum Still Gloss Furniture Paint 750Ml

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£21.99
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Still 750ML

Cheapest offer

Upcycle your old pieces with Rust-Oleum Gloss Furniture Paint and add a beautiful, reflective sheen to your furniture. Available in a range of over 140 stunning colours This high pigment, water based formula is easy to use with no primer or sanding needed on most surfaces Add a contemporary shine to a variety of materials including wood, melamine or any suitably primed rigid surface such as metal or plastic Quick dry and easy to apply by brush or roller, create one of a kind original designs by applying two coats in contrasting colours then sanding and scouring when dry Rust-Oleum Gloss Furniture Paint is certified Toy Safe, made in the UK and comes in eco friendly packaging, available in a 750ml tin
£19.99
In stock
amazon.co.uk

How well did the information meet your expectations and assist you further?

Not at all Neutral Very much
Your responses remain anonymous and are used solely to improve our website. No personal data will be stored or shared with third parties.

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Still 750ML - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 2 prices for Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Still 750ML. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Still 750ML - Price Information

  • Cheapest price: £19.99
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Still 750ML is €£19.99to €£21.99 with a total of 2 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Moonstone 750ml
Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Moonstone 750ml
£26.00
£34.67 / l
Compare 4 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Moonstone 750ml
Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Moonstone 750ml
£17.99
Compare 2 prices
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Off White Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Antique White 2.5L
Rust-Oleum Off White Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Antique White 2.5L
£24.00
£9.60 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Shortbread 750ml
Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Shortbread 750ml
£29.99
£39.99 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Satin Finish - Antique White 750ml
Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Satin Finish - Antique White 750ml
£20.50
£27.33 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: