Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml

Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml

Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml

Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Only 14 left in stock (more on the way).
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£12.15
£16.20 / l
Free Delivery

Rust-Oleum Chalk Furniture Paint Antique White 750ml

Overall Rating: 4.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 137,508 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
3-5 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£14.57
Free Delivery

Rust-Oleum Chalky Furniture Matt Paint 750ml - Antique White

Overall Rating: 4.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 365,606 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
3 to 5 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£15.50
Delivery from £4.95

Rust-Oleum Chalky Finish Furniture Paint Smooth Matt Finish 125ml 750ml 2.5 L

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£17.15
Free Delivery

Rust-Oleum Chalky Finish Furniture Paint, 750ml, Antique White, Shabby Chic Projects

Overall Rating: 4.5 / 5 (average from multiple review sources, as of 22 Sept 2026)
Based on a total of 236 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
up to 3 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£18.86
Delivery from £4.95

Rust-Oleum Antique White Chalky Effect Matt Furniture Paint, 750Ml

Overall Rating: 3.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 3,703 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
Mastercard Mastercard Visa Visa
£20.00
Delivery from £5.00

Rust-Oleum Antique White Chalky Effect Matt Furniture Paint, 750Ml

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£20.00
Delivery from £6.00

Rust-Oleum Chalk Chalky Furniture Paint 750ml / 125ml Chic Shabby Vintage Paints

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£22.29
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml

Cheapest offer

Water-based with virtually no odour. Exceptional coverage in just one coat. No priming or sanding necessary on most surfaces. Interior use only.
£12.15
Only 14 left in stock (more on the way).
amazon.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 8 prices for Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml - Price Information

  • Cheapest price: £12.15
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml is €£12.15to €£22.29 with a total of 8 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is Only 14 left in stock (more on the way). working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Moonstone 750ml
Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Moonstone 750ml
£26.00
£34.67 / l
Compare 4 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Moonstone 750ml
Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Moonstone 750ml
£17.99
Compare 2 prices
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Off White Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Antique White 2.5L
Rust-Oleum Off White Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Antique White 2.5L
£24.00
£9.60 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Shortbread 750ml
Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Shortbread 750ml
£29.99
£39.99 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Satin Finish - Antique White 750ml
Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Satin Finish - Antique White 750ml
£20.50
£27.33 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: