Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Empire Red 750ml

Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Empire Red 750ml

Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Empire Red 750ml

Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£17.19
£22.92 / l
Free Delivery

Rust-Oleum Gloss Finish Furniture Paint Wood High Sheen Finish - 125ml & 750ml

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 5 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£19.99
Free Delivery

Rust-Oleum Gloss Furniture Paint 750ml / 125ml Chic Shabby Vintage Paints

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 1 - 3 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£29.21
Free Delivery
Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Empire Red 750ml

Cheapest offer

Create a distressed look by applying two coats in contrasting colours then sanding and scouring when dry Can be painted on to bare or painted wood, brick, stone, plaster or any suitably primed rigid surface Provides a sleek high-sheen finish for furniture, adding durable, lasting protection Has been carefully curated to enhance contemporary interiors All colours are certified Toy Safe
£17.19
In stock
amazon.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Empire Red 750ml - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 3 prices for Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Empire Red 750ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Empire Red 750ml - Price Information

  • Cheapest price: £17.19
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Gloss Finish - Empire Red 750ml is €£17.19to €£29.21 with a total of 3 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Satin Finish - Empire Red 750ml
Rust-Oleum Red Furniture & Skirting Board Paint in Satin Finish - Empire Red 750ml
£19.99
£26.65 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Red Washable Matt Floor Tile Paint, Matt Finish - Siena 2.5L
Rust-Oleum Red Washable Matt Floor Tile Paint, Matt Finish - Siena 2.5L
£53.99
Compare 2 prices
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Red Interior Wood Paint in Gloss Finish - Siena 750ml
Rust-Oleum Red Interior Wood Paint in Gloss Finish - Siena 750ml
£21.99
Compare 2 prices
Diy.com (B&Q)
Delivery from £6.00
Rust-Oleum Red Mould-Resistant Garden Paint In Matt Finish - Fire Brick 2.5L
Rust-Oleum Red Mould-Resistant Garden Paint In Matt Finish - Fire Brick 2.5L
£34.20
£13.68 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: