Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml

Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml

Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml

Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 18 Sept 2026)
Based on a total of 48,234 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£7.99
£19.98 / l
Free Delivery

Rust-Oleum Wood Furniture Paint Superior Silk Touch Satin Finish Water Based

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 4 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£12.82
GBP 12.82 / Unit
Free Delivery

Rust-Oleum Furniture Finishing Wax Wood Protective Coating - 125ml & 400ml

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 4 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£12.95
Free Delivery

Furniture Finishing Wax Clear 400ml Rust-Oleum

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 3 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£12.99
GBP 3.25 / 100ml
Free Delivery

Rust-Oleum Clear Furniture Finishing Wax 400ml

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 3 - 6 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£13.89
GBP 3.47 / 100ml
Free Delivery

Rust-Oleum Furniture Finishing Wax Clear 400ml

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 1 - 2 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£13.95
GBP 3.49 / 100ml
Free Delivery

Rust-Oleum Furniture Finishing Wax Clear 400Ml Clear

Overall Rating: 3.9 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 211,017 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Check retailer for delivery time
Mastercard Mastercard Visa Visa
£14.00
Delivery from £3.99

Rust-Oleum Furniture Finishing Wax Clear 400ml

Overall Rating: 4.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 137,508 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
2-3 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£14.09
Free Delivery

Rust-Oleum Chalk Chalky Furniture Paint Finishing Wax - Clear and Dark - Gold

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 4 - 10 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£14.35
Free Delivery
  • 1
  • 2
Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml

Cheapest offer

Water-based with virtually no odour. Exceptional coverage in just one coat. No priming or sanding necessary on most surfaces. Interior use only.
£7.99
In stock
amazon.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 9 prices for Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml - Price Information

  • Cheapest price: £7.99
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml is €£7.99to €£17.56 with a total of 9 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml
Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml
£7.99
£19.98 / l
Go to shop
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml
Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml
£12.92
Go to shop
onbuy.com
Delivery from £3.99
Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml
Rust-Oleum ROLFFWCL400 Furniture Finishing Wax, Clear, 400 ml
£14.69
Go to shop
onbuy.com
Delivery from £2.90
Don't forget your voucher code: