Rust-Oleum Green Furniture & Skirting Board Paint in Matt Finish - Serenity 125ml

Rust-Oleum Serenity Matt Multi-Room Furniture Paint, 125Ml

Rust-Oleum Green Furniture & Skirting Board Paint in Matt Finish - Serenity 125ml

Overall Rating: 2.3 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 47,822 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Mastercard Mastercard Visa Visa
£5.50
£44.00 / l
Free Delivery

Rust-Oleum Serenity Matt Multi-Room Furniture Paint, 125Ml

Overall Rating: 3.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 3,703 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
1-3 working days
Mastercard Mastercard Visa Visa
£5.50
Delivery from £5.00

Rust-Oleum Serenity Matt Multi-Room Furniture Paint, 125Ml

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£5.50
Delivery from £6.00

Rust-Oleum Washable Matt Furniture Paint - 750ml or 125ml

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 3 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£11.45
Free Delivery
Rust-Oleum Green Furniture & Skirting Board Paint in Matt Finish - Serenity 125ml

Cheapest offer

Do you find ‘shabby chic’ shabbier than chic? Upcycle your wardrobes, sideboards, coffee tables and more with Rust-Oleum Matt Furniture Paint, for a beautifully smooth matt finish every time With no priming or topcoat needed on most surfaces, apply by brush or roller to refresh your bureau, side table or chest of drawers with this high pigment, water-based formula. The paint effortlessly covers wood, melamine or any suitably primed rigid surface such as metal or plastic Hard wearing and water resistant, this easy-to-use furniture paint provides exceptional coverage and durability with just two coats for a fabulous flat finish. Available in a range of 100+ stunning colours With minimal preparation required, simply ensure your surface is free from contamination- no need to wax the finished product Rust-Oleum Matt Furniture Paint comes in eco friendly packaging and is made in the UK, available in a 750ml tin
£5.50
In stock
amazon.co.uk

How well did the information meet your expectations and assist you further?

Not at all Neutral Very much
Your responses remain anonymous and are used solely to improve our website. No personal data will be stored or shared with third parties.

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Green Furniture & Skirting Board Paint in Matt Finish - Serenity 125ml - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 4 prices for Rust-Oleum Green Furniture & Skirting Board Paint in Matt Finish - Serenity 125ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Green Furniture & Skirting Board Paint in Matt Finish - Serenity 125ml - Price Information

  • Cheapest price: £5.50
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Green Furniture & Skirting Board Paint in Matt Finish - Serenity 125ml is €£5.50to €£11.45 with a total of 4 offers.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is In stock working days offered by amazon.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Dark Green Water-Resistant Bathroom Wall & Ceiling Paint - Serenity 2.5L
Rust-Oleum Dark Green Water-Resistant Bathroom Wall & Ceiling Paint - Serenity 2.5L
£31.00
£12.40 / l
Compare 4 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Green uPVC Door and Window Paint In Gloss Finish - Serenity 750ml
Rust-Oleum Green uPVC Door and Window Paint In Gloss Finish - Serenity 750ml
£27.00
£36.00 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Green Interior Wood Paint in Matt Finish - Serenity 750ml
Rust-Oleum Green Interior Wood Paint in Matt Finish - Serenity 750ml
£19.99
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Green Kitchen Cupboard Matt Paint - Serenity 750ml
Rust-Oleum Green Kitchen Cupboard Matt Paint - Serenity 750ml
£22.50
Compare 7 prices
Wilko.com(UK)
Delivery from £5.99
Rust-Oleum Green uPVC Door and Window Paint In Satin Finish - Serenity 750ml
Rust-Oleum Green uPVC Door and Window Paint In Satin Finish - Serenity 750ml
£31.99
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: