Rust-oleum Ro Matt Frn Pt Serenity 750Ml, Green

Rust-Oleum Serenity Matt Multi-Room Furniture Paint, 750Ml

Rust-oleum Ro Matt Frn Pt Serenity 750Ml, Green

Overall Rating: 4.1 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 59,195 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
3 to 5 days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£19.99
Delivery from £2.95

Rust-Oleum Serenity Matt Multi-Room Furniture Paint, 750Ml

Overall Rating: 3.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 3,703 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
Mastercard Mastercard Visa Visa
£20.00
Delivery from £5.00

Rust-Oleum Serenity Matt Multi-Room Furniture Paint, 750Ml

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£20.00
Delivery from £6.00
Rust-oleum Ro Matt Frn Pt Serenity 750Ml, Green

Cheapest offer

Do you find shabby chic more shabby than chic? If so, Rust-Oleum Furniture Paint is exactly what you need. Its not intended for a distressed look, but for a no-nonsense matt appearance instead for interior furniture, doors, and trims. Features: Suitable for use on brick, metal, plaster, plastic, stone & wood surfaces Paint, primer and sealer in one Certified Toy Safe to EN71-3: 2019+A1:2021 Hard-wearing, water-resistant and washable flat matt finish For interior use 10.5m² coverage per tin Water-based and trace VOCs Easy to apply by brush, roller or sprayer. If spraying, paint should be diluted with water by 10-20% as required Specifications: Dimensions: H:12.0 x W:10.0 x D:10.0 cm Colour: Green Material: Water Based Model Number: RO0410008G1
£19.99
3 to 5 days
Robertdyas.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Rust-oleum Ro Matt Frn Pt Serenity 750Ml, Green - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 3 prices for Rust-oleum Ro Matt Frn Pt Serenity 750Ml, Green. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-oleum Ro Matt Frn Pt Serenity 750Ml, Green - Price Information

  • Cheapest price: £19.99
  • The cheapest price is offered by Robertdyas.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-oleum Ro Matt Frn Pt Serenity 750Ml, Green is €£19.99to €£20.00 with a total of 3 offers.
  • Payment methods: The online shop Robertdyas.co.uk supports: PayPal, Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is 3 to 5 days working days offered by Robertdyas.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum Dark Green Water-Resistant Bathroom Wall & Ceiling Paint - Serenity 2.5L
Rust-Oleum Dark Green Water-Resistant Bathroom Wall & Ceiling Paint - Serenity 2.5L
£31.00
£12.40 / l
Compare 4 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Green uPVC Door and Window Paint In Gloss Finish - Serenity 750ml
Rust-Oleum Green uPVC Door and Window Paint In Gloss Finish - Serenity 750ml
£27.00
£36.00 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Green Interior Wood Paint in Matt Finish - Serenity 750ml
Rust-Oleum Green Interior Wood Paint in Matt Finish - Serenity 750ml
£19.99
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Green Kitchen Cupboard Matt Paint - Serenity 750ml
Rust-Oleum Green Kitchen Cupboard Matt Paint - Serenity 750ml
£22.50
Compare 7 prices
Wilko.com(UK)
Delivery from £5.99
Rust-Oleum Serenity Matt Multi-Room Furniture Paint, 125Ml
Rust-Oleum Serenity Matt Multi-Room Furniture Paint, 125Ml
£5.50
£44.00 / l
Compare 4 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: