Sealey SCW5125FP Castor Wheel Fixed Plate Ø125Mm
Used Offers from
Overall Rating: 4.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 May 2026)
Based on a total of 16,096 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Total Price
3-5 working days
PayPal PayPal Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
Sealey Castor Wheel 125mm Plate Fixed 500Kg Load Capacity Aluminium Scw5125Fp
Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 May 2026)
Based on a total of 31,822 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
Notice:
1-3 working days
Castor Wheel Fixed Plate Ø125mm
3-5 days
Free Delivery
Sealey Fixed Plate Castor Polyurethane 125mm
Overall Rating: 4.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 8 May 2026)
1-3 days
Sealey Fixed Plate Castor Polyurethane
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 9 May 2026)
Unknown
🤖 Ask ChatGPT
Sealey SCW5125FP Castor Wheel Fixed Plate Ø125Mm - Details
▶ Finding you the best price!
Sealey SCW5125FP Castor Wheel Fixed Plate Ø125Mm - Price Information
  • The cheapest price is offered by powertoolsdirect.com. You can order the product there.
  • Payment methods: The online shop powertoolsdirect.com supports: PayPal, Visa, Mastercard
Similar products
SEALEY Castor Wheel Fixed Plate Ø125mm | SCW5125FP | GSF Car Parts
Go to shop
gsfcarparts.com(UK)
Cheapest offer
Ultra-heavy-duty fixed plate castor. Non-marking aluminium/polyurethane wheel.Ø125mm Castor Wheel Fixed Plate• Ultra-heavy-duty fixed plate castor.• Non-marking aluminium/polyurethane wheel.• Load Capacity: 500kg.• Tread Width: 50mm.• 2 Year guarantee*.• Model No. SCW5125FPModel No: SCW5125FP:Brand: Sealey:Castor Type: Fixed:Fixing Type: Plate:Load Capacity: 500kg:Nett Weight: 1.94kg:Offset Size: n/a:Overall Height: 164mm:Plate Hole Centre: 105 x 80/74mm:Plate Hole Diameter: 11mm:Plate Size: 137 x 105mm:Tread Width: 50mm:Wheel Diameter: 125mm:Wheel Material: Aluminium/Polyurethane:PTDSEASCW5125FP