SilverStone ST1500-TI v1.1, 80 PLUS Titanium 1500W fully modular ATX power supply, SST-ST1500-TI v1.1
Used Offers from
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 13 May 2026)
Based on a total of 252 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Total Price
In stock
Direct debit Direct debit Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
Sources & Transparency:
Notice:
Usually dispatched within 9 to 10 days
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
SilverStone ST1500-TI v1.1, 80 PLUS Titanium 1500W fully modular ATX power supply, SST-ST1500-TI v1.1 - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 2 prices for SilverStone ST1500-TI v1.1, 80 PLUS Titanium 1500W fully modular ATX power supply, SST-ST1500-TI v1.1. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
SilverStone ST1500-TI v1.1, 80 PLUS Titanium 1500W fully modular ATX power supply, SST-ST1500-TI v1.1 - Price Information
  • The cheapest price is offered by Amazon-marketplace.co.uk. You can order the product there.
Similar products
SilverStone SST-ST1500-TI - Strider Titanium Series, 1500W 80 Plus Titanium ATX PC Power Supply, Low Noise 135mm, 100% modular (square type, thick cable)
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Cheapest offer
Top-level efficiency with 80 PLUS Titanium certification All Japanese capacitors 100% modular cables; Strict ±3% voltage regulation and low ripple & noise 24/7 continuous power output with 50℃ operating temperature; Dual EPS 8pin with multiple PCI-E 8 / 6pin connectors support International products have separate terms, are sold from abroad and may differ from local products, including fit, age ratings, and language of product, labeling or instructions.