3M Privacy Filter for 27in Monitor, 16:9, PF270W9B
Based on a total of 47,062 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
3M Privacy Filter. 27 inch privacy screen. Widescreen desktop LCD Monitor. Anti Glare. Protect your data from visual hacking.
Sources & Transparency:
Notice:
3M PF27.0W9 Privacy Filter 27" WideS LCD
3M Privacy Filter for Widescreen Desktop LCD Monitor 27.0in PF270W9B
Based on a total of 505 customer reviews from independent review platforms.
- 1
- next page
🤖 Ask ChatGPT
Product Information
Other features
| Special features | Compatible For Device With Raized Bezel |
| Compliance certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
| Anti-reflective | Yes |
Logistics data
| Pallet gross width | 106.7 cm |
| Pallet gross length | 121.9 cm |
| Pallet gross height | 118.4 cm |
| Pallet gross weight | 218.2 kg |
| Shipping (inner) case width | 54.6 cm |
| Shipping (inner) case length | 69.9 cm |
| Shipping (inner) case height | 4.6 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 3.93 kg |
| Shipping (inner) case net weight | 645 g |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Shipping (inner) case GTIN (EAN/UPC) | 50051128797735 |
| Pallet net height | 118.4 cm |
| Pallet net length | 121.9 cm |
| Pallet net width | 106.7 cm |
| Pallet net weight | 33.5 kg |
| Pallet weight (EU) | 218.2 kg |
| Products per pallet (EU) | 260 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
Weight & dimensions
| Weight | 129 g |
| Height | 337 mm |
| Width | 598 mm |