BABOR Hydrating After Sun Hydration Recovery Lotion 150 ml

Babor After Sun Hydration Recovery Lotion 150ml

BABOR Hydrating After Sun Hydration Recovery Lotion 150 ml

Overall Rating: 4.1 / 5 (average from multiple review sources, as of 3 Oct 2026)
Based on a total of 11,359 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
5-8 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa Payment by invoice Payment by invoice Klarna Klarna Amazon Pay Amazon Pay
£34.95
£233.00 / 1 l
Delivery from £3.95

Babor After Sun Hydration Recovery Lotion 150ml

Overall Rating: 2.6 / 5 (average from multiple review sources, as of 20 Sept 2026)
Based on a total of 377 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
Delivery unknown
Direct debit Direct debit PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£36.05
Free Delivery
BABOR Hydrating After Sun Hydration Recovery Lotion 150 ml

Cheapest offer

The DOCTOR BABOR After Sun Hydration Recovery Lotion comes in a modern, silver tube and offers targeted support for the skin after spending time in the sun. Thanks to its fast-absorbing texture, the product can be applied effortlessly to the face and body without leaving a sticky feeling on the skin. This allows you to get dressed immediately and saves valuable time in everyday summer life. A 12% Ectoin Aloe Vera Complex, together with panthenol and glycerine, can promote an intensely moisturised skin feeling. At the same time, rich components such as almond oil, sunflower oil, olive oil and shea butter support a supple appearance. The exclusive DOCTOR BABOR BIOGEN PLANT EXTRACT also complements the vegan formulation. The clean beauty lotion developed in Germany is suitable for all skin types and is a universal solution for after sunbathing. A gentle, generous massage of the lotion onto the desired areas of skin is enough to complete the daily routine quickly and easily. Contains a 12%
£34.95
5-8 working days
parfumdreams.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

BABOR Hydrating After Sun Hydration Recovery Lotion 150 ml - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 2 prices for BABOR Hydrating After Sun Hydration Recovery Lotion 150 ml. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

BABOR Hydrating After Sun Hydration Recovery Lotion 150 ml - Price Information

  • Cheapest price: £34.95
  • The cheapest price is offered by parfumdreams.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product BABOR Hydrating After Sun Hydration Recovery Lotion 150 ml is €£34.95to €£36.05 with a total of 2 offers.
  • Payment methods: The online shop parfumdreams.co.uk supports: PayPal, Mastercard, Visa, Payment by invoice, Klarna, Amazon Pay
  • Delivery: The shortest delivery time is 5-8 working days working days offered by parfumdreams.co.uk.

Similar products

Babor Doctor Babor De-Stress & Repair Lotion cooling lotion after sun 150 ml
Babor Doctor Babor De-Stress & Repair Lotion cooling lotion after sun 150 ml
£26.82
Go to shop
Glamot.com
Delivery from £9.03
Babor Ampoule Concentrates Repair After Sun 7 x 2ml New in Sealed Box
Babor Ampoule Concentrates Repair After Sun 7 x 2ml New in Sealed Box
£29.99
Go to shop
ebay.co.uk
Free Delivery
Babor Broad Spectrum Hydration Serum SPF 50+ 30ml
Babor Broad Spectrum Hydration Serum SPF 50+ 30ml
£45.05
Go to shop
salontotal.co.uk
Free Delivery
BABOR Cleansing Wipes 25 pcs.
BABOR Cleansing Wipes 25 pcs.
£27.20
£1.09 / 1 pcs.
Go to shop
parfumdreams.co.uk
Delivery from £3.95
Babor Broad Spectrum Hydration Lotion SPF 30 150ml
Babor Broad Spectrum Hydration Lotion SPF 30 150ml
£38.89
£259.27 / 1 l
Compare 2 prices
parfumdreams.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code: