Barbie Signature Doll, Stevie Nicks Bella Donna Collectible Wearing Flowing White Dress with Hat & Mic Accessories, Includes Doll Stand
Barbie Signature Doll, Stevie Nicks Bella Donna Collectible Wearing Flowing White Dress with Hat & Mic Accessories, Includes Doll Stand
Overall Rating: 4.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 16 May 2026)
Based on a total of 126,717 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 126,717 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
6-10 days
PayPal
PayPal
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£99.14
Free Delivery
Barbie Signature Stevie Nicks Bella Donna Collector Doll White Dress 2025 Mattel
Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 23 May 2026)
Based on a total of 23,617 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 23,617 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 6 - 18 working days of receiving cleared payment.
PayPal
PayPal
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£118.15
Delivery from £34.63
Barbie Mattel Signature Doll, Stevie Nicks Bella Donna Collectible Wearing Flowing White Dress with Hat & Mic Accessories, Includes Doll Stand, JBJ45
Overall Rating: 4.8 / 5 (average from multiple review sources, as of 28 May 2026)
Based on a total of 252 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Based on a total of 252 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Usually dispatched within 4 to 5 days
Direct debit
Direct debit
Visa
Visa
Mastercard
Mastercard
£130.95
Delivery from £13.99
🤖 Ask ChatGPT
💡 Is it worth the price?
🔁 Better alternatives?
⭐ What do users say?
Product Information
Weight & dimensions
| Height | 320 mm |
| Depth | 76.2 mm |
| Width | 177.8 mm |
Packaging data
| Package width | 203.2 mm |
| Package depth | 88.9 mm |
| Package height | 330.2 mm |
| Package weight | 748.4 g |
Packaging content
| Packaging content | Includes 1 doll, 2 accessories, 1 doll stand, and a Certificate of Authenticity. |
| Batteries included | No |
Supplier features
| Assembly required | No |
Logistics data
| Products per intermodal container (20ft) | 2925 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft) | 6296 pc(s) |
| Products per intermodal container (48ft) | 8903 pc(s) |
| Products per intermodal container (53ft) | 9539 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 0 01 94735 26132 1 |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 750 g |
| Master (outer) case volume | 10000 cm³ |
| Master (outer) case height | 366 mm |
| Master (outer) case length | 225 mm |
| Master (outer) case width | 110 mm |
Safety warning
| Safety warning | No point-of-sale warning applicable |
Certificates
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | No |
Battery
| Batteries required | No |
Learning & training skills
| Imaginative playing | Yes |
Features
| Country of origin | Indonesia |
| Removable dress | Yes |
| Doll's gender | Female |
| Product colour | Multicolour |
| Doll type | Fashion doll |
| Material | Fabric, Plastic |
| Recommended age (max) | 99 yr(s) |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Recommended age group | Child |
| Suggested gender | Boy/Girl |
Barbie Signature Doll, Stevie Nicks Bella Donna Collectible Wearing Flowing White Dress with Hat & Mic Accessories, Includes Doll Stand - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 3 prices for Barbie Signature Doll, Stevie Nicks Bella Donna Collectible Wearing Flowing White Dress with Hat & Mic Accessories, Includes Doll Stand. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Barbie Signature Doll, Stevie Nicks Bella Donna Collectible Wearing Flowing White Dress with Hat & Mic Accessories, Includes Doll Stand - Price Information
- Cheapest price: £99.14
- The cheapest price is offered by onbuy.com. You can order the product there.
- The price range for the product Barbie Signature Doll, Stevie Nicks Bella Donna Collectible Wearing Flowing White Dress with Hat & Mic Accessories, Includes Doll Stand is €£99.14to €£130.95 with a total of 3 offers.
- Payment methods: The online shop onbuy.com supports: PayPal, Visa, Mastercard
- Delivery: The shortest delivery time is 6-10 days working days offered by onbuy.com.
How well did the information meet your expectations and assist you further?
Similar products
£36.85
argos.co.uk
Delivery from £3.95
£28.39
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £13.26
£18.00
argos.co.uk
Delivery from £3.95
£43.99
Kidinn.com (UK)
Delivery from £6.99
£33.18
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Don't forget your voucher code:
Report Illegal Concerns
You are about to report a violation based on the EU Digital Services Act (DSA).