Remo Percussion Head Fiberskyn 3 Symmetry Conga Low Collar - 13.00" - Variant D1 - M2-1300-F6-D1
Remo percussion head Fiberskyn 3 Symmetry Conga Low Collar 13" M2-1300-F6-D1
Used Offers from
Overall Rating: 2.4 / 5 (average from multiple review sources, as of 9 May 2026)
Based on a total of 47,062 customer reviews from independent review platforms.
Sources & Transparency:
All brand names and logos are the property of their respective owners.
Notice:
Cheapest Total Price
Usually dispatched within 6 to 7 months. Express Delivery available with Amazon Prime.
Direct debit Direct debit Visa Visa Mastercard Mastercard
Free Delivery
Free Delivery
🤖 Ask ChatGPT
Remo Percussion Head Fiberskyn 3 Symmetry Conga Low Collar - 13.00" - Variant D1 - M2-1300-F6-D1 - Details
▶ Finding you the best price!
We have found 2 prices for Remo Percussion Head Fiberskyn 3 Symmetry Conga Low Collar - 13.00" - Variant D1 - M2-1300-F6-D1. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.
Remo Percussion Head Fiberskyn 3 Symmetry Conga Low Collar - 13.00" - Variant D1 - M2-1300-F6-D1 - Price Information
  • The cheapest price is offered by amazon.co.uk. You can order the product there.
  • Payment methods: The online shop amazon.co.uk supports: Direct debit, Visa, Mastercard
Similar products
Remo percussion head Fiberskyn 3 Symmetry Conga 9,75" M4-0975-F5-D4
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Remo 24" Powerstroke 3 Coated Dot
Compare 5 prices
thomann.de (UK)
Remo Percussion Head Fiberskyn 3 Bongo - 8.5" - Professional - M9-0850-F4
Compare 3 prices
amazon.co.uk
Remo 14"x2,5" Rahmentrommel
Remo 14"x2,5" Rahmentrommel
Compare 6 prices
thomann.de (UK)
Cheapest offer
Remo percussion head Fiberskyn 3 Symmetry Conga Low Collar 13,00" M2-1300-F6-D1 Excellent, authentic sound Peppy overtones and simple slap tones