Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L

Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L

Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L

Overall Rating: 3.7 / 5 (average from multiple review sources, as of 1 Oct 2026)
Based on a total of 3,703 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Total Price
1-3 working days
Mastercard Mastercard Visa Visa
£37.00
Delivery from £5.00

Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L

Overall Rating: 3.0 / 5 (average from multiple review sources, as of 19 Sept 2026)
Based on a total of 38,138 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Cheapest Price
1-3 working days
PayPal PayPal Mastercard Mastercard Visa Visa
£37.00
Delivery from £6.00

Rust-Oleum Chalk Chalky Furniture Paint 750ml / 125ml Chic Shabby Vintage Paints

Overall Rating: 1.2 / 5 (average from multiple review sources, as of 2 Oct 2026)
Based on a total of 24,032 customer reviews from independent review platforms.

Sources & Transparency:
The values are derived from publicly available retailer ratings from platforms such as Feefo, http://Reviews.io , Trustpilot, and others, and are aggregated monthly.

All brand names and logos are the property of their respective owners.

Notice:
pricehunter.co.uk cannot guarantee that published shop ratings originate from consumers who have actually made a purchase from the reviewed retailer.
Will usually delivered within 2 - 3 working days of receiving cleared payment.
Other Other PayPal PayPal Wallet Wallet Mastercard Mastercard Visa Visa Apple Pay Apple Pay Diners Club Diners Club
£47.71
Free Delivery
Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L

Cheapest offer

This Antique white matt furniture paint has been specially designed to give a durable and long-lasting flat finish on a range of surfaces. Simply apply with a brush or roller and leave for 1 hour to dry - a great way to give the surfaces additional protection. Covers 14m² per litre on average.
£37.00
1-3 working days
trade-point.co.uk

🤖 Ask ChatGPT

Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L - Details

▶ Finding you the best price!

We have found 3 prices for Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L. Our price list is completely transparent with the cheapest listed first. Additional delivery costs may apply.

Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L - Price Information

  • Cheapest price: £37.00
  • The cheapest price is offered by trade-point.co.uk. You can order the product there.
  • The price range for the product Rust-Oleum Antique White Flat Matt Furniture Paint, 2.5L is €£37.00to €£47.71 with a total of 3 offers.
  • Payment methods: The online shop trade-point.co.uk supports: Mastercard, Visa
  • Delivery: The shortest delivery time is 1-3 working days working days offered by trade-point.co.uk.

Similar products

Rust-Oleum White Mould-Resistant Garden Paint In Matt Finish - Antique White 2.5L
Rust-Oleum White Mould-Resistant Garden Paint In Matt Finish - Antique White 2.5L
£34.20
£13.68 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Antique White 2.5L
Rust-Oleum Off White Washable Kitchen Wall Paint in Matt Finish - Antique White 2.5L
£24.00
£9.60 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Satin Finish - Antique White 750ml
Rust-Oleum Off White Furniture & Skirting Board Paint in Satin Finish - Antique White 750ml
£20.50
£27.33 / l
Compare 2 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml
Rust-Oleum Off White Upcycled Furniture Paint in Chalky Finish - Antique White 750ml
£12.15
£16.20 / l
Compare 9 prices
amazon.co.uk
Free Delivery
Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Antique White 750ml
Rust-Oleum Off White Kitchen Cupboard Matt Paint - Antique White 750ml
£22.50
Compare 4 prices
Wilko.com(UK)
Delivery from £5.99
Don't forget your voucher code: