primitivo puglia wine price

(108 offers*)
Filter
Novantaceppi Primitivo Puglia IGT Red Wine - 75cl
Novantaceppi Primitivo Puglia IGT Red Wine - 75cl
£12.50
£16.67 / l
Go to shop
amazon.co.uk
Free Delivery
Zensa Orangic Primitivo Puglia 75cl
Zensa Orangic Primitivo Puglia 75cl
£18.95
Go to shop
ebay.co.uk
Delivery from £5.95
Vigne and Vini Varvaglione, Primitivo IGT Puglia Organic, 2016
Vigne and Vini Varvaglione, Primitivo IGT Puglia Organic, 2016
£22.99
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £12.99
Tormaresca NePrica Primitivo 2019, 75 cl
Tormaresca NePrica Primitivo 2019, 75 cl
£14.49
Compare 2 prices
Thebottleclub.com(UK)
Delivery from £4.95
Novantaceppi Primitivo Puglia IGT Rose Wine - 75cl
Novantaceppi Primitivo Puglia IGT Rose Wine - 75cl
£12.50
Go to shop
amazon.co.uk
Free Delivery
Surani 'Costarossa' Primitivo di Manduria DOC 2023/24, Puglia
Surani 'Costarossa' Primitivo di Manduria DOC 2023/24, Puglia
£16.50
Go to shop
Majestic.co.uk
Delivery from £7.95
A Mano, Prima Mano` Primitivo, RED WINE, (case of 6x75cl), Italy/Puglia
A Mano, Prima Mano` Primitivo, RED WINE, (case of 6x75cl), Italy/Puglia
£181.00
Compare 2 prices
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £12.99
Muso Rosso Primitivo di Manduria 2023 - Tagaro
Muso Rosso Primitivo di Manduria 2023 - Tagaro
£20.67
Compare 2 prices
decantalo.com (UK)
Delivery from £9.46
Canti Pimitivo I.G.T. Puglia, red wine, clean taste, warm, with great structure and harmonious on the palate, large Bag in Box 3l (1 x 3 L)
Canti Pimitivo I.G.T. Puglia, red wine, clean taste, warm, with great structure and harmonious on the palate, large Bag in Box 3l (1 x 3 L)
£27.95
Go to shop
amazon.co.uk
Free Delivery
Castello Monaci Primitivo Piluna 2024
Castello Monaci Primitivo Piluna 2024
£15.50
Go to shop
decantalo.com (UK)
Delivery from £9.46
Carlomagno Primitivo Appassimento 2022 75cl | 14% ABV | Italian Red Wine | Rich, Full-Bodied & Velvety | From Puglia | Ideal with Red Meat, Pasta & Cheese
Carlomagno Primitivo Appassimento 2022 75cl | 14% ABV | Italian Red Wine | Rich, Full-Bodied & Velvety | From Puglia | Ideal with Red Meat, Pasta & Cheese
£18.95
£25.27 / l
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Tagaro Cinquenoci Primitivo 2024
Tagaro Cinquenoci Primitivo 2024
£14.25
Go to shop
decantalo.com (UK)
Delivery from £9.46
Paolo Leo Passitivo Primitivo Red Wine, 75 cl
Paolo Leo Passitivo Primitivo Red Wine, 75 cl
£20.99
£27.99 / l
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Rosato Primitivo Puglia Igt - Rosè Dry - 12% Vol, 0.75l
Rosato Primitivo Puglia Igt - Rosè Dry - 12% Vol, 0.75l
£7.69
Go to shop
giordanowines.co.uk
Delivery from £8.75
A Mano `Imprint` Primitivo Appassito (Case of 6)
A Mano `Imprint` Primitivo Appassito (Case of 6)
£144.81
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Primitivo Puglia Igt - Dry Red Wine - 13,5% Vol, 0.75l
Primitivo Puglia Igt - Dry Red Wine - 13,5% Vol, 0.75l
£8.74
Go to shop
giordanowines.co.uk
Delivery from £8.75
Paolo Leo Passitivo Appassimento Primitivo 75cl
Paolo Leo Passitivo Appassimento Primitivo 75cl
£18.95
Go to shop
ebay.co.uk
Delivery from £5.95
Rinforzato Appassimento Primitivo Puglia Igt - Dry Red Wine - 15% Vol, 0.75l
Rinforzato Appassimento Primitivo Puglia Igt - Dry Red Wine - 15% Vol, 0.75l
£10.49
Go to shop
giordanowines.co.uk
Delivery from £8.75
Pasqua 'Desire, Lush & Zin' Primitivo 2024/25, Puglia
Pasqua 'Desire, Lush & Zin' Primitivo 2024/25, Puglia
£14.00
Go to shop
Majestic.co.uk
Delivery from £7.95
CANTI Primitivo I.G.T. Puglia, Italian Red Wine, Primitivo Pulian Grapes, Clean, Warm, of Great Structure as well as Extremely Harmonious to Taste, 6 x 750 ml
CANTI Primitivo I.G.T. Puglia, Italian Red Wine, Primitivo Pulian Grapes, Clean, Warm, of Great Structure as well as Extremely Harmonious to Taste, 6 x 750 ml
£41.06
Go to shop
amazon.co.uk
Free Delivery
Pasqua DLZ 'Founder's Selection' Primitivo 2022/23, Puglia
Pasqua DLZ 'Founder's Selection' Primitivo 2022/23, Puglia
£19.00
Go to shop
Majestic.co.uk
Delivery from £7.95
Torri d’Oro Primitivo di Manduria DOC 750 ml - Full Bodied Italian Red Wine with Rich Plum Spice | Puglia Primitivo DOC | 14.5 percent ABV | Bold & Structured
Torri d’Oro Primitivo di Manduria DOC 750 ml - Full Bodied Italian Red Wine with Rich Plum Spice | Puglia Primitivo DOC | 14.5 percent ABV | Bold & Structured
£18.17
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Chosen by Majestic Primitivo 2022/24, Puglia
Chosen by Majestic Primitivo 2022/24, Puglia
£10.50
Go to shop
Majestic.co.uk
Delivery from £7.95
Tormaresca | Nèprica Primitivo Puglia Red Wine 14.5% ABV | 2 x 75cl | Shows ripe red fruits, black cherry and delicate liquorice, with a balanced finish for food pairing or relaxed serving.
Tormaresca | Nèprica Primitivo Puglia Red Wine 14.5% ABV | 2 x 75cl | Shows ripe red fruits, black cherry and delicate liquorice, with a balanced finish for food pairing or relaxed serving.
£39.95
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Nero Marone - Primitivo IGT Puglia Red Wine (6 x 0.75 L)
Nero Marone - Primitivo IGT Puglia Red Wine (6 x 0.75 L)
£59.94
Go to shop
amazon.co.uk
Free Delivery
Barricone, Primitivo Puglia IGT
Barricone, Primitivo Puglia IGT
£16.00
£21.33 / l
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £7.95
D'Amati - Red Wine, Primitivo Negroamaro, Italy, Puglia (6 x 1 L)
D'Amati - Red Wine, Primitivo Negroamaro, Italy, Puglia (6 x 1 L)
£71.70
Go to shop
amazon.co.uk
Free Delivery
Primitivo della Puglia, BOTROMAGNO 750ml, Puglia, Italy, RED WINE
Primitivo della Puglia, BOTROMAGNO 750ml, Puglia, Italy, RED WINE
£26.00
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £12.99
Novantaceppi Primitivo Puglia IGT Red Wine - 75cl (Pack of 2)
Novantaceppi Primitivo Puglia IGT Red Wine - 75cl (Pack of 2)
£25.00
Go to shop
amazon.co.uk
Free Delivery
A Mano Primitivo di Puglia
A Mano Primitivo di Puglia
£25.96
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Borgo Antico Prosecco Superiore DOCG dry 75 ottle - Highest Appellation Sparkling Wine & Novantaceppi Primitivo Puglia IGT Red Wine - 75cl
Borgo Antico Prosecco Superiore DOCG dry 75 ottle - Highest Appellation Sparkling Wine & Novantaceppi Primitivo Puglia IGT Red Wine - 75cl
£32.45
Go to shop
amazon.co.uk
Primitivo del Salento, Villa Mottura, Puglia, Italy, 2018, Red Wine 75 ase of 6)
Primitivo del Salento, Villa Mottura, Puglia, Italy, 2018, Red Wine 75 ase of 6)
£125.36
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
San Marzano Anniversario 62 Primitivo di Manduria Riserva 75cl 14.5%
San Marzano Anniversario 62 Primitivo di Manduria Riserva 75cl 14.5%
£32.95
Go to shop
ebay.co.uk
Free Delivery
A Mano Primitivo di Puglia (Case of 6)
A Mano Primitivo di Puglia (Case of 6)
£116.52
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £7.99
Paolo Leo Primitivo Di Manduria Paololeo 75 cl
Paolo Leo Primitivo Di Manduria Paololeo 75 cl
£15.95
Compare 2 prices
ebay.co.uk
Delivery from £5.49
Primitivo del Salento, Villa Mottura, Puglia, Italy, 2016, Red Wine 75 ase of 6)
Primitivo del Salento, Villa Mottura, Puglia, Italy, 2016, Red Wine 75 ase of 6)
£131.31
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Primitivo Di Puglia Doppio Passo 2025 Case 6 x 75cl - Italian Red Wine Case Deal
Primitivo Di Puglia Doppio Passo 2025 Case 6 x 75cl - Italian Red Wine Case Deal
£89.95
£119.93 / l
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Delivery from £7.95
Pillastro Red Wine, Primitivo Puglia, Italy, Case of 6 x 75 old Medal Award Winning Red Wine
Pillastro Red Wine, Primitivo Puglia, Italy, Case of 6 x 75 old Medal Award Winning Red Wine
£82.00
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
Zensa Primitivo Puglia Red Wine 75cl Rich Full-Bodied Italian Red With Dark Fruit And Spice
Zensa Primitivo Puglia Red Wine 75cl Rich Full-Bodied Italian Red With Dark Fruit And Spice
£19.49
Go to shop
Amazon-marketplace.co.uk
Free Delivery
San Marzano 60 Sessantanni Old Vines Primitivo di Manduria 2019 75cl
San Marzano 60 Sessantanni Old Vines Primitivo di Manduria 2019 75cl
£34.16
Go to shop
ebay.co.uk
Delivery from £5.49
  • 1
  • 2
  • 3

🤖 Ask ChatGPT

Discover the Diverse Online Offer of Primitivo Puglia Wine at Pricehunter.co.uk

img
Reference: amazon.co.uk

Discover the Diverse Online Offer of Primitivo Puglia Wine at Pricehunter.co.uk

Immerse yourself in the rich world of Primitivo Puglia wine with Pricehunter.co.uk, your ultimate online destination for an exquisite selection of this Italian gem. This guide will navigate you through the essential aspects of choosing your ideal Primitivo Puglia wine at an affordable price.

The Unique Character of Primitivo Puglia Wine

Nestled in the beautiful region of Puglia, Italy, Primitivo is a red wine that offers a full-bodied experience with its bold, jammy flavours and unique characteristics. Often compared to Zinfandel, this wine is prized for its robust fruitiness and soft tannins. You can enjoy it with a variety of meals, making it a versatile selection for any wine connoisseur.

Pricehunter.co.uk: Your One-Stop Online Shop for Primitivo Puglia Wine

Pricehunter.co.uk is where you can buy high-quality Primitivo Puglia wine at the best price. Our platform simplifies your shopping experience by comparing prices from different online retailers, ensuring you get the most bang for your buck. From the comfort of your home, you can explore and buy an array of Primitivo Puglia wines that fit your tastes and budget.

Choosing the Right Primitivo Puglia Wine at an Affordable Price

When you're looking to buy Primitivo Puglia wine online, it's essential to consider a few factors to ensure you're getting the best deal. Here at Pricehunter.co.uk, we offer a range of bottles that vary in age, winery, and price. You can find a perfect bottle for any occasion, whether it's a casual dinner or a special celebration.

Optimise Your Online Shopping Experience at Pricehunter.co.uk

Pricehunter.co.uk is designed to enhance your online shopping experience. We provide detailed product descriptions, price comparisons, and easy navigation to help you find your desired Primitivo Puglia wine. With us, you can buy your favourite wine online, at a cheap price, without compromising on quality.

Shop Smart with Pricehunter.co.uk

Our mission is to provide you with the best online shopping experience, guiding you to make a well-informed decision when choosing your Primitivo Puglia wine. At Pricehunter.co.uk, we bring you the best deals, allowing you to buy quality Primitivo Puglia wine at a cheap price online. It's time to uncork your new favourite wine without breaking the bank.

How well did the information meet your expectations and assist you further?

Not at all Neutral Very much
Don't forget your voucher code: